חולה על כדורגל - המגזין

בן 39, נשוי פלוס 2, ירושלמי מבטן ומלידה. כותב ומדבר על כדורגל. מאמן בכדורגל הישראלי מעל ל-16 שנה. בקיצור, חולה על כדורגל.

חולצות בלעדיות לרכישה

חולה על כדורגל הינו שותף של Classic Football Shirts – האתר המוביל בעולם לרכישת מוצרי כדורגל מקוריים!
קבלו לכמה המלצות שוות למוצרים נבחרים

עומדים לצידנו: המועדונים והשחקנים שהביעו תמיכה בישראל השבוע

עומדים לצד ישראל. טיבו קורטואה, אולכנסדר זינצ'נקו ואוהדי ורדר ברמן (Credit: תמיכה בלתי מסוייגת. הסטורי של טיבו קורטואה (Credit: Thibau Courtois Instegram, Oleksander Zinchenko and Felix Tamsut Twitter)
לצד השתיקה הרועמת מאנגליה והרפיסות של סלטיק של ליאל עבדה בהתייחסות לאירועי הזוועה בישראל מאז יום שבת, ישנה גם תמיכה מרגשת מצד לא מעט קבוצות ושחקנים, פעילים ולא פעילים, בעולם כשהמסר הוא: "אנחנו עומדים לצד ישראל". אז מי באמת עומד לצידנו? קבלו את הרשימה המלאה של החברים האמיתיים שלנו

ישראל חווה בימים האחרונים את הימים הקשים והנוראים ביותר מאז קום המדינה. זוועות נוראיות, מספרים בלתי נתפסים וסיפורים קשים הם נחלתנו בימים האחרונים. לצד ההתגייסות והאחדות בישראל, ישנה גם תמיכה מצד מספר מועדונים, מגרמניה וארה"ב, וממספר שחקנים, פעילים ולא פעילים. היינו מצפים להתגייסות רחבה יותר, אך כנראה שבזמנים כאלו, אתה מגלה באמת מי הם חבריך האמיתיים. אז קבלו את הרשימה של מי שעומד לצידנו גם בזמנים קשים. לגבי כל השאר? שאלה טובה.

לחצו כאן להנצחת אוהדי ואוהדות כדורגל שנרצחו בפעולת הטרור הרצחנית ובמלחמה על הבית

המועדונים

מרבית מועדוני הפרמייר ליג התיישרו עם ההודעה המבישה של הליגה ופרסמו הודעות שאינן משתמשות במילים "חמאס" ו"טרור". צ'לסי עוד הביעה הזדהות עם "אובדן החיים העצום בעקסות התקפות סוף השבוע בישראל" ותמכה בקהילה היהודית בלונדון, אבל המועדון היחיד שבאמת הביע הזדהות אמיתית וזעזוע מהטרור החמאסי היה קריסטל פאלאס, שההודעה שלה הייתה חד משמעית וגורפת –  "יותר מ-1,000 אזרחים ישראלים, כמו גם אחרים שביקרו מרחבי העולם, כולל מבריטניה, נרצחו או נלקחו כבני ערובה בישראל על ידי מחבלים של חמאס בשבת…". ככה נראית הודעת גינוי אמיתית. פאלאס הרוויחה לעצמה המון אוהדים ישראלים. כל הכבוד!

בגרמניה, באופן מפתיע או לא, הייתה תמיכה רבה בישראל, הן מצד מועדונים והן מצד ארגוני אוהדים.

שאלקה והרטה ברלין – שחקני שתי הקבוצות עלו עם סרטים שחורים במשחק ביניהן ביום ראשון בבונדלסיגה השנייה. חשוב:

שאלקה והרטה ברלין עלו עם סרט שחור על זרועות השחקנים במשחק ביניהן (Credit: Schalke & Hertha Berlin Twitter)

ורדר ברמן – ארגון האולטראס 'אולטרא בויז' עם שלט תמיכה בישראל: "עומדים לצד ישראל!" גם המועדון עצמו צייץ הודעות תמיכה:

לא רק ארגון האוהדים של ברמן הביע תמיכה, אלא גם המועדון ברשתות החברתיות. ביום שני המועדון צייץ על שני חטופים ישראלים, הירש גולדברג-פולין אוהד הקבוצה, וענבר הימן, אוהדת מכבי חיפה, שארגוני האוהדים של שני המועדונים נמצאים בקשר הדוק. ציוץ חשוב ומרגש:

באיירן מינכן – הודעת תמיכה רשמית ובה, בין היתר, נכתב: "אין הצדקה להריגה ואלימות ברוטאלית נגד אוכלוסייה אזרחית. אנחנו מודאגים לגבי חברינו בישראל…" היה אפשר לקבל הודעה קצת יותר ברורה, במיוחד שדניאל פרץ נמצא אצלם, אבל בסדר, גם זה מתקבל:

איינטרכט פרנקפורט – הודעת תמיכה רשמית ובה בין היתר נכתב: "התקפות הטרור הפתאומיות של חמאס על ישראלים אתמול זעזעו אותנו. אנו חושבים יחד על אינספור הקורבנות והפציעות ועל קרוביהם." דנקה:

קלן – גם קלן הביעה תמיכה חד משמעית בישראל כשצייצה: "אנו מגנים בחריפות את התקפות הטרור של חמאס על ישראל. המחשבות שלנו הן עם כל אלה שנפגעו מכך וקרובי משפחתם":

סט. פאולי – הודעת תמיכה רשמית ובה, בין היתר, נכתב: "המראות של התקפות חמאס על ישראל מטרידות מאוד. אנחנו מגנים את התקפות הטרור של המרצחים על אזרחים…"

אינטר מיאמי – קבוצתו של ליאו מסי ב-MLS ומי שאחד מבעליה הוא דייוויד בקהאם, שסבו מצד אימו היה יהודי, עם הודעה רשמית שלא משתמעת לשתי פנים: "אנחנו עצובים מאוד מאובדן החיים של חפי הפשע בישראל. אנחנו מגנים את פעולות הטרור חסרי ההיגיון ומתפללים לכל הקורבנות והאהובים שלהם." הודעת הגינוי הזו בטוויטר גרמה למבול של תגובות מעודדות של חמאס והטרור הפלסטיני. זה הזמן שלנו להביע תודה על התמיכה של הקבוצה ממיאמי:

FC אולכסנדריה – פוסט מרגש של הקבוצה מליגת העל באוקראינה – "אנחנו עומדים לצד ישראל" עם דגלי ישראל ואוקראינה:

ליגות

MLS – הודעה רשמית של הליגה בארה"ב עם הודעת גינוי חד משמעית: "ה-MLS מתאבלת על אובדן החיים של החפים מפשע בישראל ומגנה טרור מכל סוג שהוא…". ת'נקס:

שחקנים

לצד המועדונים בגרמניה וארה"ב, היו מספר שחקנים מרחבי אירופה שהיו מספיק אמיצים בכדי להביע תמיכה בישראל באופן פומבי. להלן הצדיקים:

טיבו קורטואה – שוער ריאל מדריד ונבחרת בלגיה הוא, כזכור, גם בעלה של הדוגמנית הישראלית, מישל גרציג, והוא כבר ישראלי לכל דבר. בסטורי באינסטגרם כתב: "אני עצוב מאוד מהמצב הנוכחי.
אהבתי ותמיכתי מעומק הלב יוצאים לחבריי ולמשפחתי בישראל, בתקווה שהסיוט הזה יסתיים בקרוב. 💙🇮🇱"

תמיכה בלתי מסוייגת. הסטורי של טיבו קורטואה (Credit: Thibau Courtois Instegram)

פרנצ'סקו טוטי – האגדה של רומא ונבחרת איטליה עם מילים מחממות: "אנחנו מרגישים קרובים לישראלים ומקווים שזה ייגמר כמה שיותר מהר.":

אולכסנדר זינצ'נקו – שחקן ארסנל וקפטן נבחרת אוקראינה גם הוא הביע תמיכה בישראל בסטורי באינסטגרם ולאחר שחטף נאצות רבות על כך נאלץ להסירו ואף להפוך את החשבון לפרטי. בכל מקרה, אנחנו לא נשכח לו את זה:

"אני עומד לצד ישראל". הסטורי של זינצ'נקו (Oleksander Zinchenko Instegram)

ויקטור ציגנקוב – חברו של זינצ'נקו לנבחרת אוקראינה ושחקן הכנף של ג'ירונה גם הביע תמיכה בישראל בשיתוף סטורי באינסטגרם. ציגנקוב, למי שלא ידע, הוא יליד נהריה ובנו של שחקן העבר, ויטלי, ששיחק בהפועל ראשל"צ בסוף שנות ה-90. כל הכבוד:

לא שכח היכן נולד. הסטורי של ציגנקוב (Credit: Viktor Tsyhankov
Instegram)

אילייה זבארני – עוד חבר הנבחרת האוקראינית מצטרף לתמיכה – זבראני, מגן בורנמות' מהפרמייר ליג, עם סטורי ברור. אחים על מלא האוקראינים:

תמיכה מהדהדת של הנבחרת האוקראינית. הסטורי של זבארני (Credit: Illia Zabarnyi Instagram)

אנדריי שבצ'נקו – גם מאמנם לשעבר בנבחרת והאגדה של מילאן, העלה סטורי מרגש התומך בישראל. איך אומרים מלך באוקראינית?

אגדה אמיתית גם עכשיו. הסטורי של שבצ'נקו (Credit: Andriy Shevchenko Instegram)

ווילאן – הקיצוני הברזילאי, שהיה חברו של מנור סולומון בפולהאם בעונה שעברה, משתף בסטורי באינסטגרם ל-11 מיליוני עוקביו סרטוני הסברה חשובים על המצב, של נועה תישבי בין היתר. כל הכבוד!

נועה תישבי מסבירה. הסטורי של וויליאן (Credit: Willan Instagram)

חואן קוואדרדו – הקיצוני של אינטר ונבחרת קולומביה, פרסם סטורי שלו עם תמונה מביקור בירושלים עם הפניה לשיר המעלות ודגל ישראל. גרסייאס:

ידיד אמת. חואן קוואדרדו (Juan Cuadrado Instegram)

דגלאס קוסטה – הקיצוני הברזילאי הנפלא ששיחק בין היתר בבאיירן מינכן, יובנטוס ונבחרת ברזיל והיום נופש בלוס אנג'לס גלאקסי, העלה סטורי באינסטגרם עם דגל ישראל. מחבקים את זה:

דגל ישראל מכובד. הסטורי של קוסטה (Credit: Douglas Costa Instegram)

אילדפונס לימה – אגדת נבחרת אנדורה בן ה-43, מלך ההופעות (133) ומלך השערים (11) שלה בכל הזמנים, עם ציוץ תמיכה בלתי מסוייג ובעברית (!): "הרבה כוח חברים". מלך אמיתי:

לצד עולם הכדורגל שהתגייס רק בחלקו הקטן, חשוב לציין את התמיכה הגורפת מצד ענפי ספורט רבים מארה"ב – NBA, בייסבול ועוד. ספורטאי ענק כמו לברון ג'יימס, פלוייד מייוות'ר, טוני פארקר ואחרים הביעו את תמיכתם הבלתי מסוייגת בישראל. רצוי ומומלץ לומר להם תודה על התמיכה והעמידה שלהם מאחורי ישראל בתקופה הכי קשה שלנו מאז קום המדינה.

אם שכחנו קבוצה, שחקן או דמות מסויימת, אנא ידעו אותנו ונוסיף את הצדיקים.

וכמובן, לא נשכח את ההודעות המבישות של ההתאחדות האנגלית, הפרמייר ליג והקבוצות בליגה (במיוחד של טוטנהאם), השתיקה הרועמת של אופ"א ושל שאר הקבוצות ביבשת.

אנחנו ננצח גם ללא התמיכה הזו.

עם ישראל חי! ❤️🇮🇱

17 תגובות

    1. אכן, רציתי גם לציין את זה בסוף, אבל כבר שכחתי.. בכל זאת, זה חשוב, אבל פחות משנה כי מדובר בחולה על *כדורגל* 😉

    1. אני אשמח לתיעוד. ואני מתכוון ברשתות החברתיות.. משהו רשמי. אוסיף באהבה אם כן

  1. כתבה מעולה, יש במקרה עדכונים על שחקנים נוספים שהביאו תמיכה?

    1. תודה רבה! מאז כתיבת הכתבה, לא זכור לי מקרים חדשים. עיקר התמיכה הגיעה מגרמניה עם עוד צעדים כמו טקסים, פוסטים ברשתות החברתיות, שלטים בקהל ועוד. משאר הליגות לא זכור לי דברים מיוחדים, גם משחקנים ספציפיים..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן