חולה על כדורגל - המגזין

אוהד שרוף של מכבי חיפה כבר מעל 2 עשורים. מכור לאיצטדיוני כדורגל ועוקב אחרי ארגון אולטראס בכל העולם. שותף בבר ה-"סילביה באמפר" באבן גבירול בתל אביב

חולצות בלעדיות לרכישה

חולה על כדורגל הינו שותף של Classic Football Shirts – האתר המוביל בעולם לרכישת מוצרי כדורגל מקוריים!
קבלו לכמה המלצות שוות למוצרים נבחרים

חסרי בית: El Nuevo Gasómetro סן לורנצו

הקהל של סן לורנצו ביציע המפורסם (Cronica.com \ Depo)

את סרטון הכניסה של אוהדי סן לורנצו בארגנטינה ליציע אני נוטה להאמין שנתקלתם כבר בעבר, אבל האם ידעתם שאם תשאלו את אוהדיה – בכלל לא מדובר באיצטדיון הביתי שלהם.
עם ממוצעים של למעלה מ-40,000 איש לכל משחק הקהל מייצר אווירה בייתית מחשמלת שרק בואנוס איירס יודעת לספק.
הקבוצה שנוסדה לפני כמעט 120 שנה היא אחת מ-5 הקבוצות הגדולות בארגנטינה ועם קהל אוהדים עצום שמפוזר בארגנטינה ובכללי בדרום אמריקה.

 

 

שכונת בואדו בדרום מזרח העיר היא ה-שכונה המזוהה עם אוהדי הקבוצה, שם הקהל והקבוצה חונכו באיצטדיון גסומטרו (Gasometro) ובעיקר נהנו ממנו עד סוף שנות ה-70 – כיוון שבשנת 79' נמכר שטח האיצטדיון למדינה שלאחר מכן מכרה אותו לרשת סופרים בינ"ל.

אז מה קרה שם באותה תקופה? שנות ה-70 תקופה פוסט-מלחמה בארגנטינה שהוביל (כמו כל מלחמה) לבעיות כלכליות כאלה ואחרות, אחת הנפגעות היא שכונת בואדו וסן לורנצו כארגון – מהלך פוליטי-מדיני של הצבא הרס את האיצטדיון ומכר את שטחו לרשת הסופרים המוכרת Carrefour מדובר בתהליך שהתחיל עם מכירת שטח האיצטדיון לממשלה ומשם הבלאגן התגלגל עם מכירה לידיים פרטיות שהופך את הסיפור להרבה יותר מורכב כי סכום כסף גדול מאוד נכנס למדינה ממכירת השטח הזה.

 

 

מאותו זמן עד לשנת 1993 נדדה סן לורנצו ואוהדיה בין איצטדיונים ברחבי בואנוס איירס שאפילו מצאה את עצמה משחקת בבונבוניירה של בוקה, סיפור קשה מאוד שאוהדיה לא מצליחים להתחבר לאף מקום והנדידות הללו גורמות לאיבוד הזהות. תקופה קשה וחשוכה בעיקר לאוהדים הותיקים, למרות שהחל משנת 93' הקבוצה עברה הקבוצה לשחק באיצטדיון Estadio Pedro Bidegain המוכר (שאותו אנחנו רגילים לראות בסרטוני יוטיוב), אותו איצטדיון עם הכניסה קרקעית (ללא עליית מדרגות) המאפשר כניסה מרשימה של הקהל, אבל אם תשאלו את ארגון האוהדים El Nuevo Gasómetro מבחינתם זה עוד יום בגלות, אחד מתוך 40 שנים בהם לקחו להם חלק מהלב וההיסטוריה.
חשוב להזכיר כי דווקא בתקופתם באיצטדיון ביד'גיאן חגגו האוהדים את אחד מהרגעים הגדולים של הקבוצה – ליברטדורס 2014.

 

 

בשנת 2016 אחרי מאמצים פוליטיים, כלכליים ומשפטיים אינסופיים אושר הסכם בו רשת הסופרים תפנה את השטח וסוף סוף יוכלו אוהדי הקבוצה להתחיל לפנטז על בנייה מחדש של האיצטדיון האגדי בבואדו שכונתם הצבעונית.
כמובן שיום החתימה הביא לחגיגה גדולה ועשרות אלפי אוהדי הקבוצה יצאו לחגיגות ברחובות והבכי של האוהדים הותיקים חקוק לכולם בזיכרון, כמה רגש הם חוו באותו יום, כאשר בשנת 2019 החל הבנייה של האיצטדיון וגרמה ל-100,000 איש לצאת לרחובות ולהתרגש יחד.

 

יום היסטורי מלא ברגש בבואנוס איירס (Franco Fafasuli | infobae.com)

באחד משירי האולטראס יש משפט שאומר "אנחנו נגשים את החלום, לבנות את האיצטדיון בבואדו."
אנחנו בשנת 2022 והחלום הולך ומתקרב להתגשם…

 

הדמייה של האיצטדיון החדש בבואדו(coliseum-online)

בעמוד הטוויטר שלי אני מספר על ארגוני אוהדים מכל העולם, מצרף לכם את השרשור על סן לורנצו.
ישנם שרשורים נוספים על ארגוני אוהדים נוספים בעולם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן