חולה על כדורגל - המגזין
בן 40, נשוי פלוס 2, ירושלמי מבטן ומלידה. כותב ומדבר על כדורגל. מאמן בכדורגל הישראלי מעל ל-17 שנה. בקיצור, חולה על כדורגל.

חולצות בלעדיות לרכישה

חולה על כדורגל הינו שותף של Classic Football Shirts – האתר המוביל בעולם לרכישת מוצרי כדורגל מקוריים!
קבלו לכמה המלצות שוות למוצרים נבחרים

על טקוואנדו ופציעות ספורט: הסיפור של זלאטן איברהימוביץ'

חשבתם פעם למה זלאטן איברהימוביץ' בגיל 40 וחצי עושה דברים שאף אחד לא מצפה להם?
טוב יכול להיות שיש לו בגוף קצת גנים של אריה או איזו חיה אחרת עוצמתית, אבל אם להיות קצת רציניים מדובר בהחלט בעובדה שזלאטן בעל חגורה שחורה בטקוואנדו והוא מקפיד לתרגל את אומנות הלחימה (לפעמים גם על המגרש). את החגורה השחורה הוא קיבל ב-2010 בקדנציה הראשונה שלו במילאן, אבל יש שאומרים שעוד בגיל 17 הוא כבר היה זכאי לה.
אין בכלל ספק שהטקוואנדו הוא הגורם המשמעותי ביותר שגרם לזלאטן להפחית פציעות לאורך השנים. הנתונים מדברים בעד עצמם.
ע"פ טרנספרמרקט, מגיל 26 ועד 36, הוא החמיץ רק 31 משחקים בעקבות פציעות. רק באפריל 2017 הוא חווה את הפציעה הראשונה הקשה שלו כששיחק במנצ'סטר יונייטד. הוא קרע את הרצועה הצולבת בברכו, אבל חזר לשחק כבר אחרי 7 חודשים. כמה שחקנים אתם מכירים שיכולים לחזור אחרי פציעה כזו אחרי בגיל 36 ובכזו מהירות?
יחד אם זאת, מאז אותה פציעה זלאטן חווה ירידה משמעותית בכשירות שלו וסבל מלא מעט בעיות ברכיים ושרירים וגם בעיה לא פשוטה באכילס (וגם קורונה באמצע). הוא החמיץ לא פחות מ-100 משחקים, אך בכל פעם חזר למגרש באורח פלא ובמהירות שיא, מנפץ פעם אחרי פעם את גבולות ההיגיון. משחרר עוד הצהרה מפוצצת, אבל בכל פעם עומד בה.
רק לאחרונה זלאטן עבר ניתוח לשחזור הרצועה הקדמית בברכו, זאת לאחר ששיחק תקופה ארוכה בלעדיה. זלאטן כמו זלאטן צפוי לחזור באמצע העונה הבאה. לוותר בקלות זה לא יהיה אצלו. לפרוש בגלל פציעה ממש לא. זה יהיה אך ורק בתנאים שלו.
כי זלאטן יש רק אחד.
אבל אם בא לכם לשמור על הגוף שלכם כמוהו, אולי כדאי שתעשו קצת טקוואנדו. זה בוודאי לא יזיק.
🎧 על העל אנושיות של זלאטן, חשיבות הטקוואנדו והניתוח האחרון שעבר דיברתי בפרק מרתק עם יונתן קריא פיזיותרפיה וספורט על פיזיותרפיה וכדורגל. זהו פרק חובה לכל מי שעוסק בספורט בכלל ובכדורגל בפרט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עקבו אחרינו

פרקים אחרונים

בואו לתמוך בנו

באתר מגזין חולה על כדורגל
החל מ-5$

נדאג להודות לכל תומך באופן אישי (בפודקאסט, בפוסטים, בכתבות המגזין)

דילוג לתוכן