חולה על כדורגל - המגזין
בן 39, נשוי פלוס 2, ירושלמי מבטן ומלידה. כותב ומדבר על כדורגל. מאמן בכדורגל הישראלי מעל ל-16 שנה. בקיצור, חולה על כדורגל.

חולצות בלעדיות לרכישה

חולה על כדורגל הינו שותף של Classic Football Shirts – האתר המוביל בעולם לרכישת מוצרי כדורגל מקוריים!
קבלו לכמה המלצות שוות למוצרים נבחרים

בין ניקו גונזאלס לקליי תומפסון

תקראו לי דרמטי, תקראו לי מגזים, אבל התמונה הזו של ניקו גונזאלס יושב על המדרגות של הסן ממס שווה אלף מילים. אני יכול לכתוב אותן (ואף יותר), אבל שום דבר לא ישתווה להרגשה של ניקו גונזאלס רגע אחרי ההפסד בהארכה בגביע לבילבאו, כשהוא יושב על המדרגות של האיצטדיון חפוי ראש וידיו על פניו. מי שלא בתוך זה לעולם לא יבין. לעולם לא יבין את כמות האכזבה, לעולם לא יכיר את הראש מלא המחשבות השליליות, לעולם לא ידע מה עובר בראש של שחקן בסיטואציה שכזו.

הצד המנטלי לא פחות חשוב מהצד הפיזי של השחקן. אי אפשר להתעלם ממנו, אי אפשר לתחזק אותו רק פעם בתקופה. זו עבודה מתמדת. בדיוק כפי שעובדים בחדר הכושר על חיזוק השרירים, כך צריך לעבוד על המוח על חיזוקו. זו באמת עבודה יומיומית. זו עבודה שגם שונה מאחד לשני, אבל זו עבודה שכל אחד חייב לעשות כי בלעדיה אי אפשר למשוך הרבה. זה פשוט יתפוס אותך יום אחד ויפיל אותך לרצפה.

העבודה הזו תגרום לך לקום אחרי הפסדים יותר חזק, יותר בטוח בעצמך. נתקלתי לאחרונה בציטוט של קליי תומפסון, שחקן הגולדן סטייט ווריירס מה-NBA, שאמר: "לא איכפת לי אם אני מחטיא 100 זריקות ברצף. אני לעולם לא אפסיק לזרוק את הכדור." אני לא נוהג לדבר על כדורסל בדף, אבל לא יכולתי שלהתעלם מהציטוט של תומפסון והמקרה שלו. הקלע הנהדר הזה חזר לאחרונה מהיעדרות, שימו לב לזה, של 941 (!!!!!) ימים מהמגרשים עקב קרע ברצועות בברך שמאל ואז קרע בגיד אכילס של רגל ימין. אחרי כמעט שנתיים וחצי תומפסון חזר למגרשים ומאז החזרה שלו הוא קולע 14.7 נקודות בממוצע ב-21.3 דקות למשחק. תומספון יכול היה בקלות לוותר. במשך כל התקופה הזו הוא היה יכול לומר "די! נמאס. אני מרים ידיים." אבל זה לא קרה, הוא המשיך לעבוד יום אחרי יום, עד שחזר.

Credit: Sports Illustrated

להיות ספורטאי זו עבודה יומיומית. זו עבודה קשה ולא זוהרת כפי שזה נראה מבחוץ. גם אם אתה שחקן הגולדן סטייט ווריירס, לקחת אליפויות NBA ואתה אחד הקלעים הגדולים בהיסטוריה וגם אם אתה ניקו גונזאלס, קשר מוכשר בן 20 שכרגע נמצא בפריצה שלו בברצלונה המתחדשת. זה לא משנה. העבודה היא אותה עבודה. פיזית ומנטלית. להיות חזק בכל צד.

התמונה הזו באמת שווה אלף מילים. אלף מילים ואף יותר. ניסיתי להעביר אותה ב-416 מילים (ו-2,202 תווים), אבל גם אם הייתי מגיע לאלף מילים (ויותר) זה עדיין לא הייתי יכול לספר את התמונה כולה, עדיין לא הייתי מצליח להעביר את התחושה במלואה, איך זה לשבת אחרי הפסד מאכזב, להרגיש את הכאב של ניקו גונזאלס ולשאול את עצמך אלפי שאלות ולחשוב עשרות אלפי מחשבות.

זה לא קל להיות ספורטאי.

זה עבודה יומיומית מאתגרת ולא פשוטה בכלל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עקבו אחרינו

פרקים אחרונים

בואו לתמוך בנו

באתר מגזין חולה על כדורגל
החל מ-5$

נדאג להודות לכל תומך באופן אישי (בפודקאסט, בפוסטים, בכתבות המגזין)

דילוג לתוכן