חולה על כדורגל - המגזין

חובב מושבע של "המשחק היפה", שנע ונד בין מחשבה על כדורגל כ"משחק פשוט במהלכו 22 גברים רודפים אחרי כדור במשך 90 דקות" ובין ההתייחסות למשחק כ"מקביל לשחמט בלא קוביות". בתווך, משתף בהגיגי כדורגל וחולק תובנות עם המעטים שחפצים להאזין להן.

חולצות בלעדיות לרכישה

חולה על כדורגל הינו שותף של Classic Football Shirts – האתר המוביל בעולם לרכישת מוצרי כדורגל מקוריים!
קבלו לכמה המלצות שוות למוצרים נבחרים

על אסקפיזם, כדורגל ותוכן

מנת אסקפיזם יומית. הדו"ח היומי (Credit: Getty Images)
השבועיים האחרונים לא היו קלים לאף אחד במדינה. ישראל חוותה את האסון הגדול ביותר לעם היהודי מאז השואה ובהתאם לכך כל העיסוקים הרגילים הושארו בצד לצד התגייסות למלחמה, בכל המישורים ובכל החזיתות. גם כאן בחולה על כדורגל התקשינו למצוא את המילים לדבר על הדברים הרגילים, אך על מנת שנוכל לשמור על שפיות בכל הטירוף, הרגשנו שבשלה העת לנסות לחזור ולדבר קצת על הדברים הרגילים לצד ההירתמות למאמץ הלאומי. בכל יום תעלה סקירה באתר של האירועים המרכזיים שקרו בכדורגל הישראלי והעולמי ואנחנו מקווים שזה יספק לכם מעט מקום לבריחה מהמציאות הקשה והמורכבת. בקיצור, אסקפיזם

אומרים שהחיים חייבים להימשך. אומרים שכדורגל משמש מפלט. אך כולנו יודעים שקיימים אסונות לאחריהם החיים לעולם לא ישובו לשגרתם. קיימות טרגדיות להן גם הכדורגל לא יכול. בדיוק כמו האסון של ה-7/10/23.

אֶסְקֶפִּיזְם (בעברית: בּוֹרְחָנוּת) לפי ויקיפדיה הוא דרך להימנע מחיים לא נעימים או משעממים, במיוחד על-ידי חשיבה, קריאה או צפייה בפעילויות מעניינות יותר. 'אסקפיזם', אותה המילה שמבטאת יותר מכול את רוח הזמן. הצורך במפלט, במקום לברוח אליו מתוך גל הזוועות, העדויות המצמררות והחדשות המאיימות. אך התחושה שמתגנבת ללב ברורה. מהטרגדיה הזו לא נוכל לברוח וכמובן שלא לשכוח.

העולם כמו עצר מלכת. דברים שנחשבו בעבר למרכז חיינו, נדחקים לפינה. היד מנסה לרשום, אך הלב אינו מסונכרן עימה. הוא נותר בשלו – שבוי במעגל של אבל וחרדה מפני הבאות. עם הנצח אינו מסוגל לברוח מעברו. 'אסקפיזם' לא מהווה בשבילו עיר מקלט. כמו נגזר עלינו לחיות בהתאם לעברנו. 'זכור את אשר עשה לך' הוא לנו לחוק. עלינו לזכור ולא לשכוח! לזכור את הנופלים ואת הגיבורים. לזכור את שהיה ואינו לזכור.

אך מלבד הטרגדיות האיומות שנחקקו בספר דברי הימים של האומה, עלינו לזכור דברים נוספים. לזכור את החוסן שגבר על כל צוררינו. לזכור את הערבות ההדדית. לזכור את הרוח היהודית שיכולה לכל קושי. 'הן עם כלביא יקום וכארי יתנשא'. מתוך האפר אנו קמים מחדש. מתוך האפר אנו מוצאים כוחות להמשיך במסלול החיים. לזכור את הנופלים כולם. להביט בתמונות, להנציח כל רגע של חיים, לשמר כל זיק של תקווה.

כדי לכבד את זכר הגיבורים שאינם ומתוך הזדהות עם המצוקה שחוות משפחות רבות בקו האש ובכל שטחי ישראל, בשבועיים האחרונים חשנו שאין מה להתעסק בחדשות רגילות בכדורגל והמאמץ הוקדש לכיבוד הנופלים, המאמץ ההסברתי ולשמירה על החוסן הלאומי. ובכל זאת, ישנו גם צורך בניתוק מענייני המלחמה בכדי לשמור על שפיות בכל הטירוף. אז לאלה מכם שחפצים בקורטוב אסקפיזם בתוך תקופת הבלהות, החלטנו בחולה על כדורגל לפרסם בנוסף לתוכן המיוחד שעלה בשבועיים האחרונים גם עדכונים מרוכזים ולקוניים, שיקיפו את החדשות העיקריות בימים אלה.

מובן מאליו שבימים כה רגישים, לא ניתן להגיע להחלטה שתעלה בקנה אחד עם כלל הדעות. כולנו תקווה שגם אלה מכם שאינם יכולים להסכים עם ההחלטה, יוכלו, לכל הפחות, להבין את שעומד מאחוריה. כמו כן, במהלך הימים הקרובים נמשיך להציג ולפרסם עדכונים ביטחוניים ומיזמים חברתיים – לרווחת חיילינו ואזרחינו. אם אי מי מכם חפץ לשתף ביוזמות חברתיות, נשמח לעמוד לעזר ולפרסם ככל יכולתינו.

בתקווה לימים טובים יותר ומתוך ידיעה שלצד כאב בלתי נתפס, עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה.

עם ישראל חי ❤️🇮🇱

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן