חולה על כדורגל - המגזין
בן 40, נשוי פלוס 2, ירושלמי מבטן ומלידה. כותב ומדבר על כדורגל. מאמן בכדורגל הישראלי מעל ל-17 שנה. בקיצור, חולה על כדורגל.

חולצות בלעדיות לרכישה

חולה על כדורגל הינו שותף של Classic Football Shirts – האתר המוביל בעולם לרכישת מוצרי כדורגל מקוריים!
קבלו לכמה המלצות שוות למוצרים נבחרים

אישה בונה: הסיפור המדהים של לואיס סוארס וסופיה באלבי

מאחורי כל גבר מצליח עומדת אישה שתומכת בו. קלישאה, אבל במקרה של לואיס סוארס זו באמת גם המציאות. סיפור האהבה של סוארס וסופיה באלבי החל כשהיה בן 14 בלבד. השניים התאהבו קשות ואפשר לומר די בוודאות שאם זה לא היה קורה, הקריירה של סוארס הייתה נראית אחרת לגמרי. אם הייתה כזו בכלל…

לואיס סוארס נולד בסאלטו שבאורוגוואי למשפחה ענייה מאוד. משפחתו נאלצה לעבור למונטווידאו כדי להצליח להתפרנס כשהיה בן 7 בלבד. אמא שלו עבדה בניקיון רצפות ולמשפחה לא היה קל להתקיים. הילדות של לואיס בהחלט הייתה מאתגרת ולא פשוטה. למשפחה לא היה כסף לקנות נעלי כדורגל חדשות ללואיס הקטן, דבר שאפילו גרם לכך שלא הצליח להתקבל לקבוצה בכירה. לואיס אהב לשחק כדורגל ברחובות עיר הבירה. הוא לא אהב כדורגל, הוא אהב לשחק. הוא אהב את הכדור. את היכולות הוירטואזיות עם הכדור שלו אסף ברחוב, אבל הרחוב והשהות בסביבה קשה גם גרמו לו לעשות שטויות. תוסיפו לכך שהוריו התגרשו ואביו עזב אותם וקיבלתם מתכון ודאי לאסון.

סוארז, עומד מימין, כילד (Beko/Youtube)
סוארז, עומד מימין, כילד (Beko/Youtube)

לואיס החל להחסיר אימונים, לשתות אלכוהול, להישאר ער עד מאוחר בלילה. המאמן שלו נאלץ אף להגיע עד לבית המשפחה בכדי לגרור אותו לאימון. החיים שלו נראו רק בכיוון אחד. למטה. ואז, כמו בסרט הוליוודי, הגיעה סופיה באלבי. בגיל 14, בשיא גיל ההתבגרות, ההורמונים והשטויות שעשה, פגש לואיס את האישה של חייו והתאהב בה. האישה שאיזנה והרימה אותו. זאת, שלמעשה, הצילה את הקריירה שלו, ואולי אפילו את חייו.

סופיה, אישה יפהפייה עם שיער בלונדיני זהוב, שינתה את מסלול חייו של לואיס. השניים החלו לבלות זמן רב יחד והקשר התחזק. משפחתה של סופיה הייתה ממעמד הביניים והוריה, למזלו של לואיס, הכניסו את הנער המתבגר לביתם. הוא החל לאכול ארוחות נורמליות וחשוב מכך הם העניקו לו ביטחון. תחושה של משפחה אמיתית, "נורמלית". סופיה חיזקה את לואיס וגרמה לו לעזוב את הרגליו הרעים הישנים. היא אמרה לו שהציונים הרעים בביה"ס הגיעו מעצלות ולא מטיפשות והפצירה ממנו לעבוד קשה. לואיס התחזק פיזית ונפשית. הוא היה משחק כדורגל אחר הצהריים ועובד על שיעורי הבית מביה"ס בלילה. הוא עבד כמטאטא רחובות ואת מטבעות הכסף שמצא הוא אסף ע"מ לצאת עם סופיה ולקנות לה אוכל בחוץ. זו הייתה הדרך שלו להוקיר לה תודה על מה שהיא העניקה לו.

איזנה אותו. סופיה ולואיס (uol)

באותה תקופה סוארס כבר זכה להתעניינות גם מנאסיונל. הוא הצטרף למועדון הפאר האורוגוואי. סופיה נהגה להגיע לאימונים ומשחקים בכדי לצפות בו. וילסון פרס, מאמן בנאסיונל, אמר כי סופיה נראתה לעיתים קרובות בקצה המגרש כאשר לואיס היה באימון עם הקבוצה. "הוא לא היה מוכן נפשית מספיק כדי להיות שחקן כדורגל, אבל הנוכחות של סופיה גרמה לילד הזה להיות להוט להצליח", אמר פרס. הכישרון הגדול שלו ניכר על כר הדשא במשחקים עם נאסיונל, אבל בשלב מסויים נאלץ לאבד את החלק החשוב בחייו.

הכדור גרם לו לחייך. לואיס סוארז במדי נאסיונל (Life Blogger)

ב-2003 משפחת באלבי עברה לברצלונה, ספרד. סופיה עברה לקבל השכלה באירופה והיא נאלצה לעזוב את אהוב ליבה באורוגוואי. זה היה קשה עבור שניהם ובמיוחד ללואיס. האישה של חייו, זאת שאיזנה אותו והרימה אותו, עזבה. הוא חשב להפסיק הכול. "כשסופיה עזבה להתגורר בספרד, הפסקתי לשחק כדורגל, אבל באותה תקופה הבנתי שעליי להתמסר לספורט היפה הזה", סיפר בעבר. לואיס הבין שע"מ שהוא יצליח להתאחד מחדש עם אהובתו, הוא צריך להיות שחקן כדורגל מקצועני. הרי ממשכורת של מטאטא רחובות, יהיה לו כסף אולי רק לשיחות טלפון.

הוא החליט להקדיש את חייו לכדורגל. אבל הוא עדיין רצה לראות את סופיה. בגיל 16 הוא הצליח לאסוף מספיק כסף בכדי לקנות כרטיס טיסה לברצלונה. הוא רצה להיות קרוב שוב לסופיה. יחד עם זאת, החוויה בשדה התעופה של ברצלונה הייתה חוויה לא נעימה. בראיון בעבר סיפר: "הייתי יכול להשיג כרטיס לברצלונה, אבל לא היה לי כסף ללכת לשם. אחי הלווה לי אז כסף בסביבות 45 אירו. הטיסה ארכה זמן רב מאוד. אחרי שהגעתי לשם הייתי מבולבל. הם החזיקו אותי בשדה התעופה… לא הייתה לי שום כתובת ללכת אליה, לא היה לי כלום". הוא נעצר ונחקר זמן רב מכיוון שלא הייתה לו מטרה ברורה לביקור. לאחר שקצין מצא כתובת בתיקו של סוארס, הם שחררו אותו. סופיה חיכתה לו בשדה התעופה יותר משעתיים. לואיס מעולם לא ראה אותה. היא החליטה לעזוב את שדה התעופה ולחזור הביתה. הטיסה הפכה לחוויה עצובה מאוד עבורו. לואיס נאלץ לחזור לאורוגוואי, אבל גם האכזבה העצומה מהמסע לברצלונה לא גרמה לו לחדול מלהשיג את המטרה הסופית – להיות שחקן כדורגל מקצועני. הוא המשיך להתאמן ולעבוד קשה כדי שיוכל לפגוש את סופיה.

זה עבד. ב-2006, בגיל 19, הגיעה הצעה מכרונינגן. קבוצה קטנה מהולנד. אבל מה זה משנה? הולנד זו אירופה, לא? לואיס היה כל כך מאושר. סוף סוף הגיע היום ההיסטורי שלו. הוא טס להולנד עם תחושת סיפוק אדירה. המעבר שלו לכרונינגן גרם לו ולסופיה להיות במרחק של שעתיים טיסה בלבד. עונה אחת טובה בכרונינגן הספיקה למועדון הגדול ביותר בהולנד, אייאקס אמסטרדם, לזהות את הפוטנציאל העצום שיש בחלוץ האורגוואי הצעיר. הוא עבר לאמסטרדם בקיץ 2007 תמורת 7.5 מיליון אירו. סופיה הגיעה להולנד לחיות עמו וב-2009 הזוג התחתן. ב-2010 כבר נולדה לזוג ילדה ראשונה.
לאחר שכבש 126 שערים ב-196 משחקים בכל המסגרות בהולנד, עבר לליברפול בינואר 2011 תמורת 26.5 מיליון אירו. גם באנגליה הוא המשיך לקרוע רשתות והפך לאחד החלוצים הלוהטים ביבשת. 82 שערים ב-133 משחקים במדי ליברפול, גרמו לברצלונה ביולי 2014 לרכוש אותו תמורת 81.72 מיליון אירו. לואיס, סופיה ושני הילדים שלהם (בן נוסף נולד לזוג) התאחדו עם משפחת באלבי שעדיין גרו בברצלונה. המשימה הושלמה סופית.

המשימה הושלמה. סוארז חותם בבארסה (BeSoccer)

בשש עונות בבארסה, הפך לואיס סוארס לכובש השלישי המצטיין בהיסטוריה של המועדון עם 198 כיבושים ב-283 משחקים בכל המסגרות. 13 תארים, כולל 4 אליפויות לה ליגה וזכייה אחת בליגת האלופות. בים העסקאות הכושלות של המועדון בשנים האחרונות, העסקה של סוארס בלטה מעל כולן. מדובר אולי ברכישה המוצלחת ביותר של המועדון. בטח בשני העשורים האחרונים. את ברצלונה הוא עזב בדרך פחות מכובדת ועבר בחינם לאתלטיקו מדריד, אבל לפחות נשאר בספרד. בעונה הראשונה שלו שם הוא היה אחד הגורמים הבולטים ביתר באליפות המדהימה של המועדון. אחרי שנתיים די מוצלחות באתלטיקו ולמרות הצעות שונות מאירופה ומה-MLS, סוארס בחר למחזור למועדון שנתן לו את הבמה להצליח בבוגרים והמקום שהוא אוהב כל כך – נאסיונל. הפעם כלואיס סוארס הגדול, כאגדה. בינתיים הוא עם 2 שערים ב-4 המשחקים הראשונים. לא רע.

עם החגיגה המוכרת. סוארס כובש גם בנאסיונל (Komentor)

חייו של לואיס סוארס היו יכולים להיראות אחרת לחלוטין. במקום להיות אחד החלוצים הגדולים ביותר של הדור האחרון (ואולי בהיסטוריה), הוא היה יכול להיות "סתם" עוד איש פשוט שעובד קשה למחייתו באורוגוואי, אולי עדיין כמטאטא רחובות. אך בזכות אישה כל כך מיוחדת, כזו שתומכת, מרימה ואוהבת, חייו הפכו מקצה לקצה. מזל.
אישה בונה. סופיה באלבי-סוארס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עקבו אחרינו

פרקים אחרונים

בואו לתמוך בנו

באתר מגזין חולה על כדורגל
החל מ-5$

נדאג להודות לכל תומך באופן אישי (בפודקאסט, בפוסטים, בכתבות המגזין)

דילוג לתוכן