חולה על כדורגל - המגזין

בן 39, נשוי פלוס 2, ירושלמי מבטן ומלידה. כותב ומדבר על כדורגל. מאמן בכדורגל הישראלי מעל ל-16 שנה. בקיצור, חולה על כדורגל.

חולצות בלעדיות לרכישה

חולה על כדורגל הינו שותף של Classic Football Shirts – האתר המוביל בעולם לרכישת מוצרי כדורגל מקוריים!
קבלו לכמה המלצות שוות למוצרים נבחרים

על הפעם שדימיטר ברבאטוב נחטף ע"י מאפיונר בולגרי

זה היה בגיל 18 כשדימיטר ברבאטוב נחטף ע"י המאפיונר הבולגרי, ג'ורג' אילייב. ברבאטוב שיחק אז בצסק"א סופיה ואילייב רצה שהוא יחתום בקבוצה שלו, לבסקי קיוסטנדיל. יום אחד, מחוץ למתחם האימונים של צסק"א, חיכו לחלוץ הבולגרי מספר אנשים. הם סיפרו לו שהוא צריך ללכת לבקר מספר חברים שלא יכלו להגיע.
"חבר של אבא שלי אמר לי לבוא איתו ושאני צריך לנסוע איתו לאיזה מקום," סיפר ברבאטוב. "וכשאתה צעיר ותמים, הלכתי לרכב והוא חבר של אבא שלי, אז חשבתי שזה בסדר.
"הוא הזמין אותי למסעדה וראיתי בחור גדול והוא אמר 'שב בבקשה'. הוא רצה שאלך לשחק בקבוצה אחרת – הבוס שלו רצה שאגיע, היה להם כסף ודברים כאלה.
"אבל לא ידעתי איפה אני ורציתי להתקשר למשפחה שלי, אז השתמשתי בטלפון והתקשרתי לאבא שלי ואמרתי לו 'בוא לפה כי אני לא יודע מה קורה'.

"באותו הרגע הרגשתי קצת פחד. הם לא נתנו לי ברירה, אבל בצורה מנומסת."

אבא של דימיטר הצליח להגיע לסיכום עם החוטפים, בעזרת המאמן של צסק"א, ובנו שוחרר. הם שבו הביתה, אבל דימיטר חזר שבור ועם תחושות לחץ ומצוקה לא קטנות.
זו הייתה תקופה קשה מאוד עבור החלוץ הצעיר. האוהדים של צסק"א הטיחו בו ביקורות והאשימו אותו במצבה של הקבוצה, למרות שכבש 26 שערים ב-49 משחקים. תוסיפו לכך את הטראומה של החטיפה ע"י מאפיונר. כל זה בגיל 18 בלבד. והנה כל הסיבות המוצדקות ליפול. דימיטר חשב לעזוב את הכדורגל ולפרוש. למזלו, משפחתו הצליחה לשכנע אותו לא לוותר.

"זו הייתה תקופה קשה. החטיפה, שריקות הבוז… כשאוהדים פונים נגדך – האוהדים שלך – זה קשה לקבל. אתה מתחיל לחשוב על העתיד שלך, ובמקרה שלי זה כל מה שגרם לי להחליט לעזוב את המדינה שלי. אלו דברים שבונים אותך כאדם."

ברבאטוב הצליח לעזוב את בולגריה בסופו של דבר ועזב לבאייר לברקוזן בינואר 2001. הוא שיחק 16 עונות באירופה, בין היתר בלברקוזן, טוטנהאם ומנצ'סטר יונייטד, ובילה עונת פרישה בהודו. ברבאטוב היה לאחד החלוצים המלהיבים והמהנים ביותר לצפייה במאה ה-21 ואפשר לחשוב שזה יכול היה להיגמר עוד לפני שזה בכלל התחיל.

בתמונה הראשית: דימיטר ברבאטוב בועט בכדורסל ברחובות עיר הולדתו – בלגואבגרד, בולגריה. שם הכול התחיל…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן