חולה על כדורגל - המגזין

בן 23 מפרדס חנה כרכור, אני בוגר קורס תקשורת מחזור 23 האגדי של ספורט-פאנל. סטודנט קורס אנליסטים בספורט-פאנל מחזור 25 ופריק של כדורגל איטלקי! אוהד מכבי חיפה, פורצה!

חולצות בלעדיות לרכישה

חולה על כדורגל הינו שותף של Classic Football Shirts – האתר המוביל בעולם לרכישת מוצרי כדורגל מקוריים!
קבלו לכמה המלצות שוות למוצרים נבחרים

נכנס להם ללב: "ללא סמואל אומטיטי היינו יורדים ליגה"

אוהדי לצ'ה לא ישכחו את אומטיטי לעולם, גם הוא לא אותם. אומטיטי מודה לקהל (Credit: CalcioLecce)
סמואל אומטיטי הפך בשנים האחרונות למושא ללעג ורבים שכחו שלפני כן הוא היה אחד מהבלמים הטובים בעולם. דווקא כשיצא לעונת השאלה בלצ'ה הצנועה, שעלתה לסריה א', הוא מצא את הנחמה. בסיומה של עונה קסומה, אומטיטי הפך לאחד הגורמים המרכזיים בהישארותה של הקבוצה בסריה א'. גם אם לא יחזור לשם, אומטיטי לא ישכח את לצ'ה ואוהדיה לעולם. הם החזירו אותו לחיים והוא נכנס להם ללב. גם הם לשלו. אופק גולסטני עם הסיפור המרגש של הבלם הצרפתי
כאשר הושאל בתחילת העונה הבלם המושמץ סמואל אומטיטי אל לצ'ה, העולה החדשה לסריה א', רבים הרימו גבה וקטלגו את המהלך כ"דאונגרייד" עצום בהתחשב בפערי הרמות. אומטיטי הושאל מברצלונה, שם לא הצליח להביא תפוקה בעונות האחרונות וכל מה שהוא היה צריך זה רק בוסט של אנרגיות. התקופה בלצ'ה לא רק נתנה את זה, אלא גם בנוסף הצליחה להראות שוב את מה שיש לו וכמה הוא היה צריך את זה. גם לעצמו.
לפני כן, יש לתת תזכורת לכולם, סמואל אומטיטי היה חלק משמעותי בזכייה של צרפת במונדיאל 2018. גם במדיה של בארסה הכל החל בצורה נהדרת. הנפילה הגיעה קצת לאחר אותו מונדיאל מופלא, משם אומטיטי לא היה אותו הדבר. הבלם הצרפתי משך פציעה בברך, שהפכה לבעיה קשה יותר, ולאחר מכן הקורונה הגיעה וכל זה גרם למי שהיה אחד הבלמים הטובים בעולם הכדורגל לרדת מהרדאר ואף להיעלם מהזיכרון של הקהל. אומטיטי הפך מבלם טופ לבדיחה עולמית.
זוהי תזכורת למה שאומטיטי היה קודם לכן. צרפת זוכה בגביע העולם (Credit: Getty Images)
אך הצרפתי לא נשבר ובתוספת שינוי תזונתי ואישי, חזר לעצמו. גם אם בקצת. בקיץ של שנה שעברה הגיעה נקודת מפנה כשהושאל אל לצ'ה העולה החדשה לסרייה א' והפך שם לאחד מ"זקני השבט" בקבוצה. הגעתו אל המועדון האיטלקי התבררה כברכה עבור אומטיטי כשהפך בלתי נפרד מהסגל כששיחק העונה ב-25 משחקים בליגה, בהם צבר 2116 דקות משחק. הוא היה אחד מעמודי התווך שדאגו לזה שבסופו לצ'ה לא תנשור חזרה לליגת המשנה.
אחד ממשחקיו הבולטים בעונה היה דווקא ניצחון שאותו יזכרו בגלל נסיבות מצערות. ה-2-1 של לצ'ה מול לאציו זכור בעיקר בגלל קריאות גזעניות של האולטראס של לאציו לעברם של אומטיטי וחברו לקבוצה, לאמק בנדה, שאותו כמובן אתם זוכרים מימיו במכבי פתח תקווה. הקריאות הגזעניות של הקהל של הנשרים מלאציו גרמו לכל איטליה וגם לעולם הכדורגל לעמוד בסולידריות סביב אומטיטי ובנדה. הצמד אף קיבלו תמיכה מנשיא פיפ"א וגם מנשיאה של לצ'ה והעידוד הגלובאלי להם זכו עזר להם להשכיח את התקרית המצערת.
הקהל של לצ'ה התאהב באומטיטי והם אף רואים בו כאליל על העונה הזו. פינוקיו מילי, אחד מבולטי ארגון אוהדיה של לצ'ה, התראיין ל"לאקיפ" הצרפתי ושם אמר כמה דברים שמעידים על כמה הגעתו של אומטיטי לקבוצה הייתה מוצלחת: "הוא הגיע לדרום איטליה והיה כמו משיח בשבילנו, הוא שחקן ההגנה הטוב ביותר שראינו פה, ולמעשה מדובר בשחקן הטוב בהיסטוריה של לצ’ה. בלעדיו היינו יורדים ליגה”.
אומטיטי נהנה מימיו בלצ'ה (Credit: Getty Images)

אומטיטי כבר נפרד מלצ'ה במדיה החברתית, אך מכאן החלה סאגה חדשה. אומטיטי היה נראה בדרך הבטוחה לחזור לבארסה ולהמשיך את חוזהו שבמדי הקטאלונים עד 2026, אך הודעה מפתיעה מההנהלה שינתה את התכנית – אומטיטי הגיע להסכמה עם בארסה על התרת חוזהו בקבוצה והוא כעת חופשי. הצרפתי בוודאי ירצה להמשיך את הדרך החדשה אותה מצא בלצ'ה.

כנראה זה יקרה בקבוצה אחרת, אך בדבר אחד אני בטוח, בעונה האחרונה אומטיטי הוכיח לעולם שהוא כבר לא "מים חברתי", אלא הרבה מעבר לכך – הוא אישיות ומודל להערצה וכל מועדון שיקח אותו יזכה בדמות להעריץ. גם אם הוא כבר לא בדיוק אותו שחקן שהיה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן