חולה על כדורגל - המגזין
חי ונושם כדורגל עולמי ואוהב בעיקר את הכדורגל שלנו. אוהב את אשתי ואת הכלב שלנו, ירוק בנשמה ומפתח תוכנה בחברת פינטק.

חולצות בלעדיות לרכישה

חולה על כדורגל הינו שותף של Classic Football Shirts – האתר המוביל בעולם לרכישת מוצרי כדורגל מקוריים!
קבלו לכמה המלצות שוות למוצרים נבחרים

ביי ביי קפטן אייר ג'ורדן: פרידה מהקפטן המעוטר של ליברפול

אגדת מועדון. ג'ורדן הנדרסון והתארים (קרדיט: קבוצת אוהדי ליברפול בישראל בפייסבוק)
בתפנית מפתיעה, ג'ורדן הנדרסון, קפטן ליברפול וקשר נבחרת אנגליה, עובר למועדון מערב הסעודית - אל אטיפאק של סטיבן ג'רארד. אחרי שבילה יותר מעשור באנפילד, עזיבתו של הנדרסון מסמנת סוף עידן בליברפול ומשאירה את האוהדים עם רגשות מעורבים. נתנאל אנדלשטיין נפרד מאגדה

אל אטיפאק הגיעה להסכם עם ליברפול על רכישת ג'ורדן הנדרסון – חוזה לשלוש שנים כבר סוכם בשבוע שעבר עם הנדו וכעת עם סיכום של המועדנים על סכום ההעברה זה עניין של זמן עד שהקפטן אמור להצטרף לקפטן לשעבר של הקבוצה, סטיבן ג'רארד.

איחוד הקפטנים בסעודיה. הנדרסון וג'רארד (Credit: Fabrizio Romano)

הקריירה של הנדרסון מתחילה כשהצטרף לאקדמייה של סנדרלנד בגיל שמונה בלבד. הוא ערך את הופעת הבכורה שלו בקבוצה הראשונה בסנדרלנד בנובמבר 2008, והציג הצצה לפוטנציאל העצום שלו. לאחר תקופת השאלה בקובנטרי סיטי ב-2009, חזר הנדרסון לסנדרלנד, שם המשיך להרשים וצד את עיניהם של הסקאוטרים של ליברפול.

ההתחלה הייתה בסנדרלנד. הנדרסון הצעיר (Credit: CNN)

ביולי 2011, ליברפול הבטיחה את חתימתו של הנדרסון בתמורה לכ- 20 מיליון ליש"ט והוא השפיע באופן מיידי באנפילד, כשכבר בהתחלה הוא הפגין את המנהיגות שלו, הגמישות הטקטית והפיזיות שלו על המגרש. ההופעות העיקשות של הנדרסון במרכז השדה והיכולת שלו להוביל את הקבוצה זיכו אותו בסרט הקפטן ב-2015, שירש את אגדת ליברפול סטיבן ג'רארד.

לא הרבה יודעים אבל, ג'ורדן הנדרסון אומר שהוא היה ב"מקום אפל מאוד" כשהמועדון חשב למכור אותו לפולהאם ב-2012, אבל הוא משוכנע שהניסיון חיזק אותו: "זה היה רגע קשה שאני זוכר בבהירות רבה", אמר. "התכוננו למשחק (מוקדמות הליגה האירופית) נגד הארטס באנפילד. נפגשנו כרגיל במלון וקיבלתי דפיקה בדלת ואמרו שהמאמן רוצה לדבר איתי. כדי להיות הוגן כלפי ברנדן רודג'רס, זו הייתה באמת רק שיחה. זו הייתה הזדמנות (לעזוב לפולהאם) לא רציתי ולא אהבתי את זה.עדיין הרגשתי שיש לי הרבה מאוד מה לתת."

הנדרסון נשאר ובהנהגתו ליברפול השיגה הצלחה חסרת תקדים. הוא מילא תפקיד מרכזי בזכייה של המועדון בליגת האלופות, הסופר קאפ האירופי, גביע העולם למועדונים ובעיקר באליפות בעונת 2019/20, אחרי 30 שנה של בצורת ושברון לב.

כשחקן, הנדרסון היה ידוע במוסר העבודה הבלתי פוסק שלו ובאינטליגנציה הטקטית שלו. בין אם שיחק כקשר 50-50 או כעוגן של הקישור, הוא הצטיין בתפקידים שונים. הוא השתפר משמעותית עם השנים, מה שאפשר לו לקחת על עצמו תפקיד יצירתי יותר עבור הקבוצה. מחוץ למגרש, ההשפעה של הנדרסון הייתה משמעותית באותה מידה. הוא לא רק זכה להערצה על ידי חבריו לקבוצה, אלא גם נערץ על ידי האוהדים. מסירותו למועדון ולקהילה ניכרה במעורבותו ביוזמות צדקה שונות, במיוחד במהלך מגיפת הקורונה.

אגדה יורשת אגדה. ג'רארד והנדרסון כשישחקו יחד (Credit: Getty Images)

אוהדי כדורגל לעיתים קרובות מתמקדים רק בצד המספרי בבישולים והשערים של השחקנים. יתרון ההנהגה של ג'ורדן הוא בלתי רגיל בתוך השדה, ומי שעקב אחריו בעשור האחרון מבין שהמספרים לא מייצגים באמת את התרומה האמיתית שלו לקבוצה ולתפקיד המוביל שהוא ממלא ויש לו חלק משמעותי במהפך המטורף של ליברפול. העיתונאים של ההתאחדות באנגליה, לעומת הרבה אוהדים ראו את תרומתו לקבוצה ובחרו לתת לו את פרס כדורגלן השנה באנגליה בעונת 2019/20.

ההופעות של הנדרסון על הבמה הבינלאומית היו ראויים להערצה באותה מידה. הוא ייצג את אנגליה בכמה טורנירים גדולים, כולל אליפות אירופה והמונדיאל. תכונות המנהיגות שלו התרחבו לנבחרת הלאומית שגם שם הוא משמש כקפטן הנבחרת, גם שם הוא ממלא תפקיד חיוני בהנעת חבריו לקבוצה להגיע למיטב יכולתם.

כעת, כשהוא מתחיל פרק חדש בקריירה שלו עם אל אטיפאק, אוהדי ליברפול נפרדים מאגדת מועדון אמיתית. המורשת של הנדרסון באנפילד תהיה חרוטה בספרי ההיסטוריה, והוא תמיד ייזכר כאחד הקפטנים הגדולים בתולדות המועדון. עזיבתו אמנם מותירה חלל בלבם של אוהדי ליברפול, אך לעד הם יוקירו את הזיכרונות מהופעותיו מעוררות ההשראה והגביעים הרבים שהניף בחולצה האדומה המפורסמת.

בעוד ג'ורדן הנדרסון עוטה חולצה חדשה בליגה אחרת, הוא נושא עמו את מיטב האיחולים והכרת התודה של אוהדי ליברפול ברחבי העולם. פרק אולי נסגר, אבל האגדה על ג'ורדן הנדרסון תמשיך לחיות, גם על המגרש וגם בלבם של מי שזכו לחזות בגדולתו.

ביי ביי קפטן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עקבו אחרינו

פרקים אחרונים

בואו לתמוך בנו

באתר מגזין חולה על כדורגל
החל מ-5$

נדאג להודות לכל תומך באופן אישי (בפודקאסט, בפוסטים, בכתבות המגזין)

דילוג לתוכן