חולה על כדורגל - המגזין
בן 40, נשוי פלוס 2, ירושלמי מבטן ומלידה. כותב ומדבר על כדורגל ישראלי ועולמי. מאמן בכדורגל הישראלי מעל ל-17 שנה. https://x.com/AdaniYossi

חולצות בלעדיות לרכישה

חולה על כדורגל הינו שותף של Classic Football Shirts – האתר המוביל בעולם לרכישת מוצרי כדורגל מקוריים!
קבלו לכמה המלצות שוות למוצרים נבחרים

מפה אפשר רק לעלות: בית"ר ירושלים פוגשת את נס ציונה ומקווה לצאת לדרך חדשה

שום דבר לא הולך לה. בבית"ר אובדי עצות (חגי מיכאלי, ONE)
0 נקודות מתוך 6 אפשריות, יחס שערים 1:9 (8-), יכולת ירודה על כר הדשא וסף שבירה נמוך יותר מגובה ים המלח. זו פתיחת העונה של בית"ר ירושלים. לתאר את הבעיות המקצועיות, המנטליות והכלכליות של בית"ר צריך יותר מכתבה אחת, אך מה שבטוח אף אחד באמת לא תיאר שככה תיראה פתיחת העונה שלה. נכון, אנחנו רק במחזור השלישי, אבל זה נראה רע מאוד. הערב (20:15) היא יוצאת למשחק חשוב מאוד נגד סקציה נס ציונה ותקווה להיראות יותר טוב ולצאת לדרך חדשה.

 

המספרים מדברים

לבית"ר ההגנה הגרועה בליגה וההתקפה השנייה הגרועה בליגה – רק הפועל ת"א וסקציה נס ציונה, לא הצליחו לכבוש עדיין, אבל זה לא מעודד ולא צריך לעודד כי בית"ר אמנם כבשה, בניגוד לשתיהן, אך ה-xG (= מדד השערים הצפויים) שלה נמוך יותר משלהן – 0.87, הפועל (1.07) ונס ציונה (1.15) השיגו מדד גבוה יותר ורק להפועל חדרה (0.87) יש מדד נמוך יותר. בית"ר גם לפני אחרונה ב-xG פר בעיטה עם 0.067 ורק הפועל ת"א (0.56) נמצאת אחריה. בית"ר איימה על השער רק 13 פעמים בשני המחזורים הראשונים ורק חדרה (12) איימה פחות ממנה.

המצב של ההגנה לא פחות חמור. בית"ר ספגה הכי הרבה בליגה – 9 שערים, וגם ה-xGA (=מדד הספיגות הצפויות) שלה הוא הכי גבוה בליגה – 5.27 ספיגות. נורא קל להגיע נגד בית"ר למצבים – 48 איומים לשער היו מצידן של מכבי נתניה והפועל ב"ש – מדובר במספר מטורף וכמובן גם הכי גבוה בליגה. זה 7 איומים יותר מהבאה אחריה, נס ציונה ו-17 (!!!) יותר מהבאה ברשימה, מכבי בני ריינה.

 

הראש באדמה (דני מרון, ישראל היום)

 

בית"ר נראתה רע בשני המחזורים הראשונים. רע מאוד. אפשר להפסיד ואפשר להתבזות כמו שבית"ר התבזתה בשני המשחקים הראשונים. נכון, יש נסיבות מקלות – מצב הקבוצה ומכירתה ברגע האחרון, ההכנה הלקויה, הרכש החסר, הפציעות והיריבות הקשות (מכבי נתניה והפועל ב"ש), אך עדיין זה היה מעט מביש. יחד עם זאת, אם היה צריך להפסיד ולקבל סטירת לחי מצלצלת שכזו, עדיף שזה יהיה כמה שיותר מוקדם או כמו שיוסי אבוקסיס אמר אחרי התבוסה לב"ש: "אני מעדיף להפסיד פעם אחת 5-0 מאשר 5 פעמים 1-0." אבל גם אבוקסיס יודע שבית"ר חייבת להיראות אחרת ואם נגד נס ציונה, שלא נראית טוב גם כן עד עכשיו ותילחם על החיים שלה העונה כנראה, ואם זה לא יקרה, אז הוא באמת בבעיה.

 

מה יהיה הערב?

אז אם נגד נתניה וב"ש היה איכשהו ניתן לקבל את ההפסדים (לא את הדרך כמובן), אז נגד נס ציונה זה בהחלט משחק שבית"ר צריכה להיות הרבה יותר שווה ליריבה ולאבוקסיס יש עוד נימה מסוימת של אופטימיות – אוראל דגני ודן עזריה יחזרו מפציעה הישר להרכב, ז'וסוואה מחייאס נחת רק לפני כמה ימים ויצטרף לדגני במרכז ההגנה. דגני, עזריה ומחייאס יספקו קצת יותר איכות וכמובן יותר ניסיון. בנוסף, איתמר ישראלי ינצל את חוסר שביעות הרצון מנתנאל דלויה ויעמוד בין הקורות ואולי גם הניסיון שלו יספק קצת יותר שקט להגנה. חגי גולדנברג אמור להחליף את מקס גרצ'קין, שפתח גם הוא לא טוב את העונה, בעמדת המגן השמאלי.

 

המערך וההרכב הצפויים הערב של בית"ר מול נס ציונה

 

יחד עם זאת, שחקן המפתח של בית"ר הערב צריך להיות ירדן שועה. בשבוע שעבר, בית"ר פתחה עם 4-2-3-1 כששועה משחק מתחת לסתיו נחמני. הוא אמור היה להיות השחקן שמקבל את הכדור מהקישור ומקדם את המשחק. בפועל הוא לא היה מעורב מספיק בניהול המשחק, כשרק 6 מתוך 24 המסירות שלו הלכו קדימה (שועה מסר רק כדור אחד לרחבה בכל המשחק) והגיעו ליעדן וכשבית"ר שיחקה בקישור עם אביאל זרגרי ומירון טל, שלמרות משחק טוב של טל גם הוא וגם זרגרי לא תרמו יותר מדי לניהול המשחק, היא התקשתה מאוד לצאת קדימה. שוב ראינו הסתמכות יתרה על פעולות אישיות של דנילו אספרייה ואדוארדו גררו. לא היה שום דבר יצירתי במשחק של בית"ר וכשהשחקן היצירתי ביותר שלך (שועה) לא במשחק טוב, אז קשה מאוד לייצר משהו. עזריה אמור הערב קצת יותר לעזור בניהול המשחק ובקידום הכדור, ע"י דריבל או מסירה ואולי זה קצת יעזור לשועה לקבל את הכדור באיזורים שהם טיפה יותר קרובים לשער ולהיות יותר מעורב ביצירת מצבים ואולי אף בכיבוש.

 

בפרק הפיילוט דיברנו רבות גם על התפקוד של שועה וההופעה שלו מול ב"ש (החל מדקה 26:00)

 

ומה עם חיזוק?

 

מי שאמור לפתור את הבעיה של ניהול המשחק ושחרור כדור תחת לחץ של בית"ר הוא הקשר הזר, טרזי תומא, בן 23, 1.72 מ', קשר אמצע, שיכול לשחק גם כאחורי. הוא שיחק בנבחרות הצעירות של חוף השנהב והיה שייך לניס בשנה שעברה. מה שבולט אצלו זה היכולת לקבל את הכדור במרכז המגרש, להניע תחת לחץ ולקדם את המשחק.

בשלושת המשחקים הרשמיים של בית"ר העונה, היא מאוד התקשתה בשלב הבילד אפ. ברוב המקרים זה נגמר עם טעות קשה בהגנה או שליחת כדור לאספרייה ולהתפלל שהוא יצליח לעשות משהו עם הדריבל שלו. הקישור של בית"ר כמעט ולא היה קיים ותומא אמור להיות השחקן שעוזר בשלב הבילד אפ ומשחרר לחץ.

 

קליפ ביצועים של תומא:

 

במידה והוא יגיע, צריך לראות כיצד אבוקסיס יבחר לשחק איתו, האם יישאר ב-4-2-3-1 ואז תומא ישחק לצידו של קשר אחורי – קריאף/זרגרי ואם כן, כיצד יהיה שיתוף הפעולה ביניהם. על כל מקרה, מדובר במחשבה נכונה וזיהוי צורך מאוד קריטי.

 

קבוצת בת?

בנוסף לתומא, הבוקר מתפרסם ב-Ynet, כי איליי מדמון צפוי לעבור בהשאלה לבית"ר. קשר הפועל ב"ש יתקשה לקבל דקות משחק, ולאחר החתימה של עדן שמיר והטעות הקריטית שלו בהפסד לאשדוד, מדמון מבין שהשאלה זה הצעד החכם ביותר עבורו. מדמון בהחלט חיזוק שיכול לעזור לקישור של בית"ר. הוא פיזי וזריז, יודע לתקל וגם לנווט את המשחק מצד לצד וקדימה. הוא יוסיף לאבוקסיס עומק בעמדה ויספק תחרות לזרגרי וקריאף. מי שצפוי להצטרף למדמון, גם הוא בהשאלה, הוא חלוץ מכבי ת"א, דור תורג'מן, שיכול לשחק גם בכנף שמאל וגם כחלוץ מרכזי. לתורג'מן כוח פריצה נהדר, יש לו דריבל טוב ומהירות וגם הוא יכול להוסיף לאבוקסיס עומק בסגל.

ההבאות של מדמון ושל תורג'מן כאמור בהחלט יכולות לעזור לקבוצה, אך הן גם מעלות תהיה למה הפכה בית"ר. יחד עם הגעתם הצפויה, מספר המושאלים בקבוצה יעלה ל-6. מכבי ת"א היא "שיאנית ההשאלות" עם 4 שחקנים (תורג'מן, חנצ'יס, בר כהן וגררו). מכבי חיפה (נחמני) וב"ש (מדמון) עם אחת כ"א. הצעדים הללו שנעשו הם הכרחיים ומרבית השחקנים בהחלט יכולים לעזור, אבל זה גם מעיד על מצבה הרעוע של הקבוצה. בית"ר הפכה להיות סוג קבוצת בת של הקבוצות הגדולות. הכרחי ומובן, אבל גם עצוב.

בבית"ר יקוו שזו רק תקופה זמנית, אבל קודם כל יקוו לאסוף נקודות ראשונות העונה, אחרת המצב יהיה רע הרבה יותר מכך.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עקבו אחרינו

פרקים אחרונים

בואו לתמוך בנו

באתר מגזין חולה על כדורגל
החל מ-5$

נדאג להודות לכל תומך באופן אישי (בפודקאסט, בפוסטים, בכתבות המגזין)

דילוג לתוכן