חולה על כדורגל - המגזין
בן 34, רמת גן. אני, לא מרגש אותי כלום חוץ מכדורגל. הבל הבלים הכל הבל.

חולצות בלעדיות לרכישה

חולה על כדורגל הינו שותף של Classic Football Shirts – האתר המוביל בעולם לרכישת מוצרי כדורגל מקוריים!
קבלו לכמה המלצות שוות למוצרים נבחרים

דו"ח ליגת העל: מאבקי אליפות, פלייאוף עליון ותחתון ומה שביניהם

יאבקו עד הסוף? רובי קין ומסאי דגו (קרדיט: עוז מועלם)
רגע לפני שהעונה הסדירה מסתיימת עושים סדר במאבקי האליפות והמומנטום שהתחלף מספר פעמים, למה בני ריינה חשובה לליגה שלנו, למי נותר לשחק על מה ולמי פחות?
על מאבק האליפות והמומנטום המתחלף

איזה דבר מדהים זה כדורגל, אה?! מכבי תל אביב פותחת את העונה שלה בצורה כמעט ומושלמת, מכבי חיפה מגמגמת, מכבי תל אביב פותחת חזק באירופה וחיפה בליגה האירופית בדרך להדחה, מכבי תל אביב פותחת פער 10 ומכבי חיפה כבר מתחילה לחשוב על העונה הבאה. פתאום מילסון יוצא לאליפות אפריקה, מכבי נחלשת, זהבי יוצא מפוקוס, והעונה הולכת ומתהפכת, ופער 10 הופך לפער 2 נקודות לטובת חיפה וזה נראה בלתי ניתן לעצירה, הרגע הזה אחרי החמישייה של חיפה מול אשדוד היה רגע שבו זה נראה כאילו הירוקים רצים לאליפות, ומכבי? מגרדת נקודה מפה ונקודה משם.

ואז מגיע המשחק מול חדרה, לכאורה חיפה ניצחה בו והכל נראה בסדר, אבל משהו ביכולת שם כבר היה ירוד והיה נראה שמשהו בקסם ובמומנטום קצת כבה, מנגד, מכבי תל אביב "רוקדת" על המגרש מול מכבי פתח תקווה, ומכבי מגרדת ניצחון בטדי בזמן שחיפה מפסידה לבני ריינה והפער גדל ל-5 נקודות בצמרת לקראת סיום העונה הסדירה. והנה שוב, מכבי עולה למקום הראשון וחיפה חוזרת לשם במשחק שלמחרת והמאבק הופך צמוד, אבל המומנטום מתחיל להתהפך. 

הפסד מפתיע והתרחקות מהפסגה. מכבי חיפה מפסידה לבני ריינה (קרדיט: עמרי שטיין)

ובבית הדין נקודה (שנייה העונה) מופחתת למכבי חיפה ערב המשחק מול חדרה ובכך מורידה את חיפה למקום השני והמומנטום ממשיך בכיוון מכבי תל אביב גם בבית הדין כאשר ערב המחזור האחרון מכבי תל אביב זוכה בערעור בנקודה שהופחתה לה עוד קודם לכן ובחיבור הניצחון על ביתר וההפסד של חיפה בריינה – מכבי תל אביב מגדילה את הפער בפסגה ב-4 נקודות בערב אחד ובכך מבטיחה את סיומה בפסגה בתום העונה הסדירה, 5 הפרש בסה"כ.

ובאירופה שתי הקבוצות מגיעות לשמינית גמר הקונפרנס יחסית במומנטום טוב, שניהם במצב דיי שוויוני בטבלה, ומכבי תל אביב מביסה את אולימפיאקוס ולוקחת את המומנטום שלה קדימה ומגלה את עצמה או יותר נכון מגלה את האגפים שלה מחדש (מילסון משמאל ודוידה מימין). מכבי חיפה מתחילה את המשחק רע מאוד וכבר בפיגור בדקה ה-2 מול קבוצה שבסוכנויות ההימורים מדורגת 2 לזכייה בקונפרנס, לאחר מכן חיפה מתעשתת, הופכת את התוצאה, פיורנטינה חוזרת ל-2-2 ובדקה ה-78 במבצע אדיר של חלאיילי עולה חיפה לתוצאה 3-2 וזה מרגיש שזה שלה, שזה מגיע לה. לפיורנטינה היו תוכניות אחרות והיא מנצחת בדקה ה-95 את חיפה ומעבירה את ההכרעה למשחק הבית שלה באיטליה, ושוב, המומנטום מתהפך באותו משחק.

רגע, אבל זה לא נגמר. אמש, באחד הערבים הקשים ביותר לקבוצה ישראלית באירופה, אולימפיאקוס מפרקת 6-1 את מכבי לאחר ההארכה, מדיחה אותה מהמפעל והרע מכל? מילסון נפצע ולא ידוע כמה זמן ייעדר. חיפה, מצידה, הודחה גם היא מהמפעל, אבל זה קרה אחרי 1-1 (חלאיילי, אלא מה?!) מכובד ביותר בפיורנטינה, והנה, אולי, המומנטום שוב מתהפך.

חגיגה יוונית. אולימפיאקוס חוגגת על חשבונה של מכבי ת"א (Credit: AP Photo/Darko Vojinovic)

אז מכבי תל אביב תסיים בכל מקרה את העונה הסדירה במקום הראשון, המשמעות הישירה היא שהיא מבטיחה לעצמה 3 משחקי בית רצופים, מחזור סיום העונה הסדירה מול הפועל חיפה, מחזור הפתיחה של הפלייאוף העליון במסגרתו מכבי תל אביב תארח את הקבוצה שסיימה במקום השישי ומחזור לאחר מכן – משחק העונה, מכבי תל אביב תארח את מכבי חיפה בבלומפילד במשחק אשר יכול להכריע באופן מוחלט את גורל האליפות, לכאן או לכאן. 

וככה, המומנטום שהיה, מתהפך ומתהפך, שוב ושוב, וזאת עולה וזאת יורדת, אבל אין לדעת לאן הרוח מנשבת. נראה שהמקסימום של חיפה הוא המינימום של מכבי תל אביב. מבחינת מכבי חיפה לאבד את האליפות הרביעית לא שקול בכלל למה שעומד על הכף בצד של מכבי תל אביב – להפסיד עונה רביעית את האליפות ליריבה הספורטיבית הכי גדולה שלה. ישנה תמונה של רובי קין בגמר גביע הטוטו, עוצם עיניים ומתפלל להצלחה של הקבוצה בדו קרב הפנדלים, רובי קין, שלפרקים נראה קר רוח לפתע מראה שהמשחק הזה חשוב לו אולי יותר ממה שהוא היה חשוב לאוהדים הכי גדולים של הקבוצה, רובי קין נדבק בלחץ, הוא מבין מה על הכף, הוא מבין שאין דרך חזרה מעונה כזאת, בלי אליפות העונה של מכבי תל אביב תיחשב לאחת העונות הכושלות בתולדות המועדון. נראה שאם משהו יוציא את חיפה מהבוץ זה שאין להם מה להפסיד, בטח ביחס למה שיש למכבי תל אביב להפסיד. 

מחוללי השינוי. (קרדיט לתמונה: פייסבוק מועדון הכדורגל מכבי תל אביב)
על מאבקי הפלייאוף העליון – החבר מהשכונה שהצליח

במוצאי שבת במחזור הלפני אחרון של מכבי בני ריינה צפה ההבנה במועדון שהגרוע מכל עומד לקרות, במקום להבטיח מוקדם את הכניסה לפלייאוף העליון הם יצטרכו להרוויח זאת במשחק ישיר על עלייה מול סכנין במחזור הסיום של הליגה. אף אחד לא חלם על התסריט שקרה השבוע, כולם היו עם הראש כבר בסכנין, אבל נראה שהמציאות עלתה על הדימיון ומכבי בני ריינה ניצחה את מכבי חיפה והבטיחה מעשית את עלייתה לפלייאוף העליון כבר בעונתה השנייה בליגת העל. מכבי בני ריינה שלפני ארבע עונות הייתה שלוש ליגות מתחת לליגת העל, מוצאת את עצמה במקום המכובד של ששת הקבוצות הבכירות בליגה, יחד עם מכבי תל אביב, מכבי חיפה וקבוצות נוספות.

שרון מימר בראיון אחד על אחד עם יוסי עדני על העונה המדהימה עם ריינה, הניצחון על מכבי חיפה, בחירת הזרים, היחסים עם סעיד בסול, "מעגל המימרים" ועוד:

שנה הבאה מכבי בני ריינה לא תהיה בפלייאוף העליון, זאת לא נבואה וגם לא משאלת לב, אלא הערכה זהירה ומדודה, לא כל יום קורה נס ספורטיבי שכזה. מנגד, כמה חשוב שזה קרה, כמה טוב זה עושה לכדורגל. הרי בליגה שלנו לכאורה כמעט כל קבוצה יכולה להיאבק על הפלייאוף העליון ואם ריינה יכולה, כל אחת יכולה, היא רק צריכה להאמין, קצת מזל, עוד קצת יכולת ואתה שם. הפועל כפר שלם, אשר מוליכה את ליגה א' דרום כיום, יכולה להאמין שבעוד 4 עונות היא יכולה לעשות פלייאוף עליון בליגת העל, ריינה היא מודל נהדר לקבוצות קטנות. מכבי בני ריינה זה החבר מהשכונה שהצליח, זה היית יכול להיות אתה, אבל בגלל מספר משתנים זה דווקא הוא אבל תמיד תזכור שזה היית יכול להיות אתה, כל קבוצות ליגת העל יזכרו זאת, אם בני ריינה הגיע לשם – אין סיבה שכל קבוצה אחרת לא תוכל להגיע לשם.  

הסינדרלה של הליגה, גורמת לכולם להאמין (קרדיט: עמרי שטיין)
על מאבקי ההישרדות ומה שביניהם

בתחתית הליגה, לקראת הכניסה למשחקי הפלייאוף התחתון ישנה דרמה גדולה כאשר הפועל פ"ת עם רגל וחצי כבר בליגה הלאומית, אך מעליה נמצאות מ.ס. אשדוד ובית"ר ירושלים עם מאזן זהה של 22 נקודות ונראה ששתיהן לא ממש רוצות להיחלץ מהמאבק ודואגות להישאר צמודות לתחתית. במובן מסוים רק אשדוד עמוק בתחתית, שהרי ממאזנה של בית"ר הופחתו 5 נקודות ובמובן מסוים הם אמורים להיות עם 27 נקודות במקום ה-10. אז למעלה יש מאבק דרמטי על האליפות והכניסה לפלייאוף העליון מכניסה עניין בבטן הטבלה ובתחתית גם יש עניין יחסי. בעצם אפשר לחלק את הליגה ל-3 והם: 1. מתמודדות על אליפות – מכבי תל אביב ומכבי חיפה; 2. מתמודדות על פלייאוף עליון – ריינה, סכנין, מכבי פ"ת; 3. נאבקות על הירידה, כמו שזה נראה עכשיו – הפועל פ"ת, בית"ר, מ.ס אשדוד, הפועל ת"א והפועל חדרה. מכבי נתניה והפועל ירושלים במרחק 6 נקודות מהקו האדום יצטרכו גם הן להיזהר. מעבר לקבוצות שהוזכרו ישנם את הפועל ב"ש uהפועל חיפה אשר ייצטרכו לדייק לעצמם את המטרות העונה ולחשוב כיצד הם מדרבנות את עצמם לשחק כדורגל עם חשק ותשוקה ולא להעביר את הזמן עד לסיום העונה.

בפרק 251 של חולה על כדורגל – הפודקאסט דיברנו גם על מאבק האליפות, מנשה זלקה ועוד:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עקבו אחרינו

פרקים אחרונים

הכל מהשנה האחרונה


Warning: Undefined array key "icon" in /home/customer/www/kaduregel.com/public_html/wp-content/plugins/elementor/includes/widgets/icon-box.php on line 695

שתף

דילוג לתוכן