חולה על כדורגל - המגזין
בן 39, נשוי פלוס 2, ירושלמי מבטן ומלידה. כותב ומדבר על כדורגל. מאמן בכדורגל הישראלי מעל ל-16 שנה. בקיצור, חולה על כדורגל.

חולצות בלעדיות לרכישה

חולה על כדורגל הינו שותף של Classic Football Shirts – האתר המוביל בעולם לרכישת מוצרי כדורגל מקוריים!
קבלו לכמה המלצות שוות למוצרים נבחרים

זרים? ברגע האמת, הם ישראלים לכל דבר

זרים? ישראלים לכל דבר (Credit: Miguel Silva Instegram, Marca, Enric Saborit Twitter)
במהלך השבוע האחרון נחשפנו ללא מעט שחקנים זרים שמביעים תמיכה מלאה בישראל. חלקם גם לא הסתפקו בתמיכה ברשתות החברתיות, אלא גם פעלו למען ההסברה הישראלית בעולם, התנדבו ותרמו אוכל וציוד ובעיקר הראו כי החיבור לישראל הוא אמיתי. זרים? לא ולא. ברגע הזה הם ישראלים לכל דבר. קבלו את הרשימה המלאה של הצדיקים, שחשוב שנזכור להם את זה כשנחזור למגרשים.

מאז פעולת הטרור הרצחנית של חמאס בשבת בבוקר ה-7/10, מדינת ישראל נמצאת במלחמה, ובעוד שבחזית נמצאים גיבורים וגיבורות ומגנים על הבית, בעורף התגלה הצד המדהים של עם ישראל ואינספור אזרחים ואזרחיות נרתמים לסיוע ולהגברת החוסן הלאומי, בין אם זה בהכנת ארוחות או איסוף תרומות ובין אם זה בהירתמות להסברה הלאומית ברשתות החברתיות. לאותם ישראלים וישראליות צדיקים וצדיקות, הצטרפו גם הזרים שמשחקים בישראל וגם כאלה שכבר לא, שבמהלך השבוע האחרון הצטרפו גם הן לפעולות ההתנדבותיות, מאמצי ההסברה בעולם וגם הבעת תמיכה במשחקי נבחרתם.

קבלו את כל הצדיקים, שבעזרת השם, שכשנחזור לשגרה ומשחקי ליגת העל יחזרו, כל אחד מהם צריך לקבל מסדר של כבוד, בכל מגרש ונגד כל קבוצה.

חוסה רודריגס – הקשר הספרדי של הפועל ת"א אמנם חזר עם משפחתו לספרד, אבל הוא מקפיד לשתף ברשתות החברתיות שלו פוסטים תומכים מאוד בישראל וביום חמישי האחרון הוא התראיין ל'מארקה' הספרדי ובראיון דיבר כישראלי לכל דבר.

הסברה חשובה מאוד בספרד. רודריגס בראיון ל'מארקה' (Credit: Marca)

שימו לב מה אמר באותו ראיון: "אומרים 'אנחנו חייבים להפסיק עכשיו'. אבל זה לא קשור לעצור עכשיו. העניין הוא שאנשים לא מתו בישראל, אנשים נרצחו. זה לא אותו הדבר. אני מבין שבכמה מלחמות אנשים חפים מפשע מתים וזה חלק מזה. אבל לקחת ילדים ולערוף את ראשם זה דבר שאין לו שם." "אומרים 'אנחנו חייבים להפסיק עכשיו'. אבל זה לא קשור לעצור עכשיו. העניין הוא שאנשים לא מתו בישראל, אנשים נרצחו. זה לא אותו הדבר. אני מבין שבכמה מלחמות אנשים חפים מפשע מתים וזה חלק מזה. אבל לקחת ילדים ולערוף את ראשם זה דבר שאין לו שם." רודריגס הוא מלך אמיתי וראוי לכל תודה.

אמיליוס זובאס – חברו להפועל ת"א ושוער ליטא נמצא כעת עם נבחרתו במשחקי מוקדמות היורו ולמרות שאופ"א לא דאגה לכבד את הנרצחים והנרצחות בישראל, זובאס עשה זאת בעצמו ועלה אמש עם סרט שחור על הזרוע לזכר הקורבנות. בסיום המשחק הוא העלה פוסט באינסטגרם ובו כתב: "מייצג את הנבחרת שלי, שיחקתי את המשחק עם סרט שחור על הזרוע לזכר אנשים חפים מפשע, כולל ילדים, נשים וזקנים שנרצחו על ידי מחבלים לא אנושיים…". 

זה היה ערב מיוחד עבור זובאס, לא רק בגלל המחווה לישראל, אלא כי ליטא ניצחה 0-2 וזו הייתה הפעם הראשונה שהוא שומר על שער נקי בנבחרת במשחק רשמי (7 משחקים). בנוסף, זו הייתה הפעם הראשונה מאז ספטמבר 2014 (ניצחון 0-2 בסן מרינו) שליטא שומרת על שער נקי בחוץ במשחק מוקדמות.

אנריק סאבוריט – הבלם הספרדי של מכבי ת"א נמצא בישראל כבר למעלה מחמש שנים ולמרות שעדיין לא קיבל אזרחות, הוא נחשב כישראלי לכל דבר. סאבוריט ומשפחתו מחוברים לישראל ומביעים תמיכה והזדהות פעמים רבות וגם כך היה גם הפעם. אני מאוד מקווה שאחרי שהמלחמה תסתיים את האישור הפורמלי הזה, סאבוריט יקבל והוא יחשב רשמית כישראלי. רק הנייר חסר במקרה שלו, הכול כבר שם. בציוץ תמיכה כתב בשבוע שעבר: "אני מקווה שהסיוט הזה ייגמר מהר ככל שניתן. ליבי יוצא לכל הישראלים." ישראלי לכל דבר!

מילסון – בניגוד לחברו לקבוצה, שחקן הכנף האנגולי בן ה-24 נמצא בישראל רק 3 חודשים, אבל החיבור לישראל נוצר ויומיים לאחר המתקפה הנוראית העלה סטורי תמיכה בישראל: אני עומד לצד ישראל." כל הכבוד!

עומד לצד ישראל. הסטורי של מילסון (Credit: Milson Instegram)

ג'ורדי קרויף – המנהל הספורטיבי לשעבר של הצהובים-כחולים הביע את תמיכתו בישראל דרך שיחה עם רז אמיר ב-ONE ואמר: “אני מאוד עצוב ומודאג. מתקשה להאמין למה שקרה והדברים שכולם יכולים להיחשף אליהם. בזמנים קשים אלה, אני  שולח לכולם, למשפחת מכבי ולאוהדים, את כל הכוחות והאנרגיה. מקווה שתשרדו את הימים המאתגרים האלה מהר ככל האפשר”. 

פליפה סנטוס – שחקן הכנף הברזילאי של הפועל חיפה הוא מבין השחקנים הזרים שעדיין נותרו בישראל ולא חזרו למולדתם עם פרוץ המלחמה. סנטוס נרתם מספר פעמים לפעולות התנדבות כשחילק אוכל וציוד. כששחקנים זרים נמצאים מספר שנים בישראל אז החיבור למדינה הוא יותר מובן מאליו, אבל בשביל שחקנים זרים שלא נמצאים כאן זמן רב, כמו סנטוס שנמצא בישראל רק 3 חודשים, זה לא מובן מאליו בכלל! בסרטון הנ"ל סנטוס מחלק מחלק אוכל ושתייה לאנשי מגן דוד אדום בקריית מוצקין:

ברונו פיניירו – הקשר הפורטוגלי עזב את הפועל חיפה לפני 6 שנים, אך הוא לא שכח את המועדון שבו שיחק 2 עונות ואת ישראל ושלח סרטון תמיכה מדהים, שבו הוא אף מדבר בעברית (!) עם מבטא ברזילאי כבד. כל כך יפה, מרגש ובכלל לא מובן מאליו:

מיגל סילבה – השוער הפורטוגלי של בית"ר ירושלים, שלא נמצא בישראל אפילו שנה שלמה כל כך התחבר לקהל הירושלמי ולישראל, חזר אמנם לפורטוגל אחרי שהמלחמה פרצה, אך הוא העלה סטורי תמיכה בישראל, שבו כתב בין היתר: "אני בפורטוגל עכשיו אבל הלב שלי בישראל עם כל הישראלים… מי יתן וה' [כתב 'השם' באנגלית] יהיה אתכם." סילבה אף התראיין לתקשורת בפורטוגל והציג את הצד של ישראל. מיגל, מי אמור!

מיגל, מי אמור. הסטורי התומך של סילבה (Credit: Miguel Silva Instegram)

מיגל ויטור – הבלם של הפועל ב"ש הוא כבר ישראלי ומשחק גם בנבחרת ישראל, אבל חשוב לציין גם אותו כי החיבור שלו למדינה הוא מעבר לתעודה רשמית ומספר הופעות בנבחרת. ויטור ומשפחתו מחוברים עד מאוד לישראל, לבאר שבע והתמיכה שלהם היא אמיתית ומהלב. הבנות שלו כבר מדברות עברית ואישתו טניה היא עיתונאית שמקפידה לדבר טוב על מדינת ישראל וגם בשבוע שעבר העלתה פוסט תמיכה בישראל. משפחת ויטור היא ראויה להערכה מלאה. בפוסט שהעלה ויטור באינסטגרם כתב: "לישראל לא מגיע לעבור את זה, לאנשים לא מגיע ההתקפות הברבריות האלה… לבי עם הקורבנות ומשפחותיהם וחבריהם. תנחומיי העמוקים והאומץ להתמודד עם הימים הבאים…"

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miguel Vitor (@miguelvitor15)

עלי מוחמד – הקשר של מכבי חיפה משחק בישראל כבר למעלה מ-8 שנים ובשנה שעברה נרשם כישראלי. מוחמד הוא ישראלי לכל דבר – ילדיו מדברים עברית וקבלת שבת בשישי בערב זה דבר נורמלי עבור משפחתו. גם במקרה שלו, האישור כתושב ארעי הינו פורמלי בלבד. בשבוע האחרון מוחמד מקפיד להשתמש באינסטגרם שלו ככלי תמיכה בישראל והוא משתף סטורים המסבירים את עמדתה של ישראל. זה יפה וחשוב מאוד!

שיתוף סרטוני הסברה. הסטורי של עלי מוחמד (Credit: Ali Mohamed Instegram)

סדריק דון – שחקן הכנף בן ה-19 מחוף השנהב של הפועל ירושלים, יצא מחוץ למולדתו רק לפני שנתיים ולאחר שהיה מושאל לעונה אחת, הפועל השלימה את רכישתו בתחילת העונה. המלחמה היא בוודאי סיטואציה לא פשוטה לשחקן כל כך צעיר להיקלע אליה, אך סדריק נשאר בישראל ושלשום, יחד עם מספר שחקנים נוספים מהקבוצה, שחקניות מקבוצת הנשים של המועדון ואנשי המועדון, ביקר במלון בים המלח מפונים מקיבוץ בארי. החבר'ה מהפועל שיחקו עם הילדים וחילקו להם חולצות. פעילות מבורכת מאוד.

ג'ורג' מנדז'ק – הקשר הקמרוני, ששיחק במכבי חיפה לפני חמש שנים, הגיע ביום שישי לארץ בכדי לחתום בעירוני ק"ש. הוא לא ידע (אף אחד לא ידע), שפחות מיממה אחרי שהגיע לישראל, תפרוץ מלחמה. למרות שהוצע לו מק"ש לטוס חזרה לקמרון, מנדז'ק נשאר בישראל ואף עזר להכין פיצות בכדי לשלוח אותם לחיילים. התמונה שרצה ברשתות לאחר מכן הפתיעו לא מעט אנשים, אך לאחר מכן התברר הסיפור האמיתי. ביום חמישי חתם על החוזה בק"ש והוא ישחק בקבוצה בשנתיים הקרובות. עד שיחזרו לשחק כאן, מנדז'ק כנראה ימשיך לתרום למאמץ. יפה מאוד!

התמונה שהפתיעה הרבה אנשים. מנדז'ק אורז פיצות (קרדיט: מסעדת sketch)

צריך להוקיר תודה לכולם ולזכור את זה גם בעתיד – מי שעמד לצידינו בתקופה הכי קשה שידעה מדינת ישראל מיום הקמתה, הוא יישאר בליבנו לעד. גם אם הוא משחק בקבוצה הכי שנואה עלינו וגם אחרי שיעזוב את המדינה.

מוזמנים לכתוב את שעל ליבכם ואם שכחנו מישהו וחשוב שנציין אותו, אז כמובן מוזמנים לציין זאת בתגובות.

4 תגובות

  1. מיגל ויטור, אנטוניו ספר, יוג׳ין אנסה, זוסוואה פקשיירה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עקבו אחרינו

פרקים אחרונים

בואו לתמוך בנו

באתר מגזין חולה על כדורגל
החל מ-5$

נדאג להודות לכל תומך באופן אישי (בפודקאסט, בפוסטים, בכתבות המגזין)

דילוג לתוכן