חולה על כדורגל - המגזין
בן 39, נשוי פלוס 2, ירושלמי מבטן ומלידה. כותב ומדבר על כדורגל. מאמן בכדורגל הישראלי מעל ל-16 שנה. בקיצור, חולה על כדורגל.

חולצות בלעדיות לרכישה

חולה על כדורגל הינו שותף של Classic Football Shirts – האתר המוביל בעולם לרכישת מוצרי כדורגל מקוריים!
קבלו לכמה המלצות שוות למוצרים נבחרים

היא אחת ויחידה: האליפות של בית"ר ירושלים – עונת 1997/98

עונה חלומית. דרור קשטן בחגיגות האליפות בכיכר ספרא (קרדיט: צילום מסך ארכיון 33)
האליפות של בית"ר ירושלים בעונת 1997/98 טומנת בחובה משהו מיוחד וקסום ולא מעט מאוהדי הקבוצה יאמרו לך שהיא הגדולה מכולן. פטירתו של דרור קשטן ז"ל גרמה לי להעלות שוב את הפרק המיוחד של בית"ר פוד שמספר את סיפור האליפות ההיא יחד עם ניר רייכמן, שהיה חלק מאותה עונה מופלאה, ואבישי סלע, איש ערוץ הספורט ואוהד הקבוצה. מוזמנים להיכנס למסע חזרה בזמן מופלא. פרויקט "פרידה מאגדה"

בית"ר ירושלים זכתה ב-6 אליפויות בהיסטוריה של המועדון, ש-3 מהן הושגו תחת הדרכתו של דרור קשטן. מבלי להמעיט בערכן של האחרות, האליפויות תחת קשטן סימנו משהו מיוחד. הראשונה, בעונת 1986/87, הכניסה את בית"ר סוף סוף למגרש של הגדולות. לא עוד קבוצה גביע טיפוסית (4 זכיות הושגו עד אז מתוך 8 בסה"כ עד היום), אלא קבוצה שיכולה להיות גם אלופה. השנייה, בעונת 1992/93, הגיעה עונה אחת בלבד אחרי שעלתה מהליגה הארצית (השנייה דאז) כשהיא משלבת שלד ישראלי חזק עם זרים איכותיים ממזרח אירופה. השלישית של קשטן, הייתה השנייה ברציפות אחרי זו של אלי כהן השריף, והיא הגיעה אחרי עונה אדירה של שערים רבים, מהפכים ודרמות שיזכרו לעד. שוב שילוב של שלד ישראלי חזק והפעם חיזוק זר מהונגריה, גרם לכך שהקבוצה הייתה בלתי ניתנת להכנעה (גם אם היא בפיגור 2-0 במשחק חוץ והיא נותרת בעשרה שחקנים…). לכן, אם תשאלו לא מעט אוהדי בית"ר, הם יאמרו לכם כי האליפות של 1997/98 הייתה מיוחדת במינה, קסומה ביותר ואף הגדולה מכולן בהיסטוריה של המועדון.

לשאר הכתבות של פרויקט "פרידה מאגדה":

בספטמבר בשנה שעברה, הקלטתי פרק מיוחד של בית"ר פוד בכדי לספר את הסיפור של האליפות ההיא של 97/98. יחד איתי, השתתפו בפרק ניר רייכמן, חבר הפוד ומי שכמובן היה חלק מאותה עונת אליפות קסומה, ואבישי סלע, איש ערוץ הספורט ואוהד הקבוצה. יחד צללנו לאותה עונה קסומה ודיברנו על הכול. מבניית הקבוצה והאתגרים של תחילת העונה, דרך הייחודיות של האליפות, הרגעים הגדולים והמכריעים שלה, המשחקים והשחקנים הגדולים, ה-5-2 הגדול בב"ש, משחק השרוכים כמובן ועד לשאלה הגדולה – האם זו האליפות הגדולה ביותר של בית"ר? דיברנו על השגעונות של קשטן, הגדולה של אוחנה, הכישרון והמנהיגות של אבוקסיס, הקסם של פישונט, ההשפעה של שאלוי, החוויות של ניר וכמובן כל שאר הגיבורים של האליפות קורנפיין, טרטיאק, טלסניקוב, האמר, חרזי, סביליה ועוד.

עונת מרגשת של קבוצה מרגשת. בית"ר ירושלים מודל 1997/98 (קרדיט: מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים)

להאזנה לפרק המלא על הסיפור של האליפות של בית"ר ירושלים – עונת 1997/98:

זה היה פרק מיוחד עם סיפורים בלעדיים וזמן רב רציתי לשתף אותו שוב. לאחר פטירתו השבוע של דרור קשטן ז"ל הבנתי שזה התזמון הנכון ביותר להעלות מחדש את הפרק. כולי תקווה כי הפרק יצליח להנציח את זכרו של קשטן בצורה הראויה ביותר. כי באמת מגיע לו. השבוע ביקשתי מאבישי, שהשתתף בפרק כאמור, לכתוב מספר מילים על אותה עונה מופלאה ועל קשטן כמובן:

"דרור קשטן ז"ל, שהלך לעולמו השבוע, היה מניה בטוחה. לא משנה איפה הוא הלך, ואיפה אימן, האוהד יכול היה להיות רגוע – הוא יתנהל בדרך שלו, אבל בדרך כלל התוצאות היו באות כמו שעון. ויש על מי לסמוך.

וכשקשטן הגיע בקיץ 1997 לבית וגן, הוא הגיע לכאורה לקבוצה שקשה לשפר – כזו שכבר זכתה באליפות מרשימה תחת אלי כהן השריף. אבל הוא הצליח לשפר אותה: גייס את אלון חרזי (עוד מניה בטוחה), החתים את אישטוואן האמר – ואחרי הפציעה של אלי אוחנה, הפך את ניר סביליה למכונת שערים.

הכל היה מושלם בה. שחקני בית"ר חוגגים עוד ניצחון בעונת 1997/98 (קרדיט: מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים)

לאליפות של עונת 1997/98 יצא שם רע, בגלל משחק השרוכים. והדעות עליו יהיו חלוקות לנצח, אבל הכדורגל שבית"ר ירושלים שיחקה – ההתקפיות, הכוח, המהירות וכמות השערים – הוא כנראה הכי איכותי שבית"ר הציגה בעונת אליפות.

קשטן הוא גדול מאמני בית"ר. ללא עוררין. שלוש משש האליפויות של הקבוצה הגיעו כשאימן, בשלוש קדנציות שונות – עם שלוש קבוצות שונות. האיש שהביא את הפועל ת"א ומכבי ת"א לתקופות שיא, ושלקח תארים גם בלוד וכפר סבא – היה הכי טוב שבית"ר ידעה. איש רגוע וסמכותי בקבוצה שתמיד סביבה חגג הבלגן.

אגדה שהיתה באמת. יהי זכרו ברוך."

אמן 🙏🏻

לצפייה בקלטת (איזו מילה זו קלטת, הא?!) האליפות המלאה:

לצפייה בחגיגות האליפות בכיכר ספרא – חלק 1:

לצפייה בחגיגות האליפות בכיכר ספרא – חלק 2:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עקבו אחרינו

פרקים אחרונים

הכל מהשנה האחרונה

בואו לתמוך בנו

באתר מגזין חולה על כדורגל
החל מ-5$

נדאג להודות לכל תומך באופן אישי (בפודקאסט, בפוסטים, בכתבות המגזין)

דילוג לתוכן