חולה על כדורגל - המגזין
בן 40, נשוי פלוס 2, ירושלמי מבטן ומלידה. כותב ומדבר על כדורגל. מאמן בכדורגל הישראלי מעל ל-17 שנה. בקיצור, חולה על כדורגל.

חולצות בלעדיות לרכישה

חולה על כדורגל הינו שותף של Classic Football Shirts – האתר המוביל בעולם לרכישת מוצרי כדורגל מקוריים!
קבלו לכמה המלצות שוות למוצרים נבחרים

שומעים? הדרך להצלחה עוברת דרך סקאוטינג אקטיבי

פיירו חוגג מול אולימפיאקוס (ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה)
אולי אני מקדים את המאוחר, אבל אולי לא כי זה כבר הביא תוצאות. כבר עכשיו הזרים של מכבי חיפה הצדיקו את הגעתם לקבוצה והחזירו את ההשקעה בהם – חיפה עם רגל וחצי בפלייאוף העלייה לליגת האלופות. היא גם בדרך הבטוחה להבטחת מקום בשלב הבתים של הליגה האירופית (אם לא יקרה משהו לא הגיוני בגומלין בקפריסין), מה שיבטיח לה הכנסות של לפחות 50 מיליון שקל [מקור: רועי ויינברג, ספורט 5]. התקציב שלה העונה הוא כ-100 מיליון שקל. מכובד מאוד.
אז גם בתסריט הקיצוני הרע ביותר ממה שיכול לקרות מעכשיו אפשר לקבוע עכשיו שהזרים כבר עשו את שלהם, לא? כי חיפה נמצאת בנקודה שהיא נמצאת הרבה בזכותם. הם השינוי הגדול מהעונה שעברה, החיזוק שהייתה צריכה.
פרנטצי פיירו המושמץ עם משחק לפנתיאון בפיראוס עם צמד ענק ועוד שער אמש נגד לימסול מראה שהוא הגו טו גאי המושלם, פייר קורנו נהדר כל כך עם הכדור ועם יכולת נפלאה בקידום המשחק הן בדריבל והן במסירות עוזר פעם אחרי פעם לצאת להתקפות מצד שמאל ודניאל סנודגרן נראה כבלתי עביר באגף ימין ושחקן שיכול לאפשר לברק בכר לעבור לשחק עם קו 4 או קו 5 ולהפך בשניה בודדת.
נראה את התמונה הזו הרבה? פיירו חוגג גם מול לימסול (אליאב אוזן)

ופה צריך לתת קרדיט למי שאחראי להבאתם של השלושה – בראש עומד המנהל הספורטיבי, גל אלברמן, שמתגלה אט אט כמוח כדורגל גדול ודמות ניהולית שיכולה להיות מהדמויות החשובות ביותר בעיצובו של הכדורגל הישראלי בשנים הקרובות. יחד עם אלברמן עובדים הסקאוטים יזהר קישון ומאור בורג והדאטה אנליסט גל שטרנברג-פיש שמייצרים את מחלקת הסקאוטינג הטובה ביותר בישראל.

איך להיות מנהל ספורטיבי מוצלח? את גל אלברמן תשאל (האתר הרשמי של מכבי חיפה)

 

כבר קיץ שני ברציפות שחיפה סוגרת את הסגל מוקדם (נכון לכתיבת שורות אלו עדיין לא הוחתם בלם זר למכבי ת"א), מה שמעיד על קיומו של סקאוטינג אקטיבי וניהול מקצועי נכון.
מה זה סקאוטינג אקטיבי? לא מחכים לרגע בו צריך להביא שחקן, אלא מכינים את השטח תקופה ארוכה לפני וכך נמצאים תמיד עם רשימת מועמדים לכל התפקידים. כך שאם המאמן צריך חלוץ, יש תמיד רשימה של מספר מועמדים. אני יכול להבטיח לכם שלחיפה היו כמה מועמדים לכל תפקיד, כך שאם שחקן מסוים מהשלישייה לא היה מגיע מכל סיבה שהיא, היא הייתה פונה לשם הבא ברשימה. ככה עובד היום סקאוטינג ברמות הגבוהות ביותר.
כי אי אפשר להביא שחקנים כמו שהובאו מהרגע להרגע. פיירו הובא מהליגה השנייה בצרפת, קורנו מהליגה השנייה בספרד וסנודגרן מהליגה הראשונה ביוון. פיירו וקורנו חתמו רשמית ב-1 ליולי וסנודגרן עוד ב-20 ליוני. שלושתם יצאו עם חיפה למחנה אימונים. שלושתם כבר נראה שהתאקלמו. שלושתם שדרגו את חיפה במקומות שדרשו שדרוג.
אז בכר ושאר חברי הצוות המקצועי עושים עם השחקנים עבודה מופלאה באימונים, אך הם קיבלו את הכלים הטובים ביותר לצאת למשימה. בכר והצוות שלו ראויים לכל המחמאות, אך גם אלברמן ומחלקת הסקאוטינג המופלאה של המועדון גם לא פחות. ואת זה אנחנו צריכים להדגיש בבוקר זה ולקוות כי שאר המועדונים בישראל ילמדו מחיפה כיצד עושים סקאוטינג נכון.
אז תסתכלו על שלושת הזרים בתמונה ומי שעומד לצידם (תחשבו עליו וגם על האנשים הנהדרים שעובדים לצידו):
אלברמן בהצגתם של פיירו, קורנו וסנודגרן (האתר הרשמי של מכבי חיפה)
בזכותם חיפה נראית כפי שהיא נראית.
בזכותם חיפה רגל וחצי בפלייאוף העלייה לליגת האלופות.
בזכותם חיפה הבטיחה מקום בשלב הבתים של הליגה האירופית.
מגיע להם שאפו ענק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עקבו אחרינו

פרקים אחרונים

בואו לתמוך בנו

באתר מגזין חולה על כדורגל
החל מ-5$

נדאג להודות לכל תומך באופן אישי (בפודקאסט, בפוסטים, בכתבות המגזין)

דילוג לתוכן