חולה על כדורגל - המגזין
בן 39, נשוי פלוס 2, ירושלמי מבטן ומלידה. כותב ומדבר על כדורגל. מאמן בכדורגל הישראלי מעל ל-16 שנה. בקיצור, חולה על כדורגל.

חולצות בלעדיות לרכישה

חולה על כדורגל הינו שותף של Classic Football Shirts – האתר המוביל בעולם לרכישת מוצרי כדורגל מקוריים!
קבלו לכמה המלצות שוות למוצרים נבחרים

עושה את ההבדל: על התפקיד החשוב של צ'אבי בחלון ההעברות

את עונת הבכורה שלו על הקווים צ'אבי עבר בהצלחה. יש שיאמרו שהיא הסתיימה בקול ענות חלושה, כשהיכולת פחתה ממשחק למשחק לאחר הפיק בקלאסיקו בברנבאו במרץ, אבל צ'אבי השיג את המינימום הנדרש וזה מקום בליגת האלופות.
את העונה הזו הוא מתחיל בנקודה אחרת לחלוטין. עמדת כוח. עמדה בה הוא קיבל את כל מה שהוא רוצה (ועדיין חלון ההעברות אינו נגמר). אני לא יודע מה הוא אומר לשחקני הרכש בשיחות איתם לפני שהם חותמים, אבל זה עובד.
                                                                                                  ——
אז איך בארסה הצילחה כלכלית להנחית את כל הרכש בחלון ההעברות הזה? מה היה התפקיד של צ'אבי בסיפור ומה האתגר הגדול ביותר שלו העונה?
כל התשובות בפרק 128 של חולה על כדורגל – הפודקאסט. פרק ספיישל על בארסה:
                                                                                                                       
                                                                                                 ——-
מאמן טוב נמדד גם ביכולת שלו להעביר את המסר לשחקנים. הרבה שחקנים גדולים אינם מצליחים בקריירת האימון שלהם מפני שהם מתקשים להעביר את הידע שלהם, הלאה לשחקנים. אלה שכן מצליחים, לרוב יהיו גם מאמנים טובים. היכולת של מאמן לגרום לשחקן להאמין במסר מסוים ולגרום להם להאמין כי הוא הבן אדם הכי מתאים שיכול לעשות אותם הגרסה הכי טובה של עצמם, אבל לא פחות חשוב גם להצליח לעשות את זה, הן אולי היכולות הכי חשובות של מאמן. מעבר ליכולת טקטית כזו או אחרת, היכולת הזו תקבע האם מאמן יצליח. אם הקבוצה תצליח.
במסלול של פפ גווארדיולה? (marca)
כי מאמן קבוצה הוא חזות הכול במועדון. אולי האיש הכי חשוב. זה שעל פיו ישק דבר. תחשבו על אלכס פרגוסון במנצ'סטר יונייטד וסליחה על ההשוואה, אבל לפעמים קל יותר לחשוב על דוגמא קרובה אלינו – או ברק בכר במכבי חיפה או ולדימיר איביץ' במכבי ת"א. פרגוסון היה, וכמו שבכר ואיביץ' הם עבור מכבי ומכבי, הדמות הכי חשובה ביונייטד, זה שקובע את ערכי המועדון ואת התרבות. ההשפעה שלו הייתה כל כך חשובה כך שגם כמעט עשור אחרי שעבר מחפשים לו את היורש.
אלכס פרגוסון הוא מנצ'סטר יונייטד ומנצ'סטר יונייטד היא אלכס פרגוסון (SNS Group)
זה הפרוייקט של צ'אבי. לכן הוא הראש, הוא נשלח בשביל להכריע את הכף בדברים הכי חשובים. חואן לאפורטה אחראי על האסטרטגיה וניהול העל ומתיאו אלמאן אחראי על המו"מ, אבל צ'אבי הוא זה שנוגע בלב של שחקני הרכש, הוא זה שדורש אותם, הוא זה שמשכנע אותם להגיע במילות הקסם שלו, הוא זה שחודר אל הלב שלהם, הוא זה שגורם להם להתחייב למועדון.
אם יש קו אחד שמנחה בין כמעט כל שחקני הרכש שהגיעו מאז שצ'אבי הגיע (תוסיפו להם את עוסמאן דמבלה), זו העובדה שהם היו מוכנים לוותר על כסף בשביל לחתום בקבוצה. הם היו מוכנים להרוויח פחות כסף כי הם האמינו לו, בטחו בו והלכו אחריו. בעידן הכסף הגדול שבו יש חשיבות בעיקר למי שמשלם יותר, הרומנטיקה עדיין קיימת.
זה חשוב כי זה אומר שהמותג של בארסה חזק מתמיד. גם בעיתות שנאלצים לעשות התאמות ניהוליות וכלכליות, בארסה היא עדיין בארסה. ויש מי שמצליח להטות את הכף לטובת המועדון. זהו צ'אבי.
תמיד אמרתי שצ'אבי הוא מוח הכדורגל הגדול ביותר שיצא לי לראות משחק (מלבד ליאו מסי), וכנראה שאת החוכמה שלו על כר הדשא הוא גם מצליח להביא מחוצה לו. הוא פשוט גורם לך להאמין, להרגיש ולחשוב את מה שלו הולך במוח.
כמו על כר הדשא, כך גם על הקווים (Marcus Brandt/dpa)

 

אז העונה הקרובה תהיה עונת המבחן שלו. הוא דרש וגם קיבל את הכול והוא יצטרך להביא תוצאות ותארים, אבל עד כל הסימנים מראים שגם את המבחן הזה הוא יעבור בהצלחה.
בכל זאת, גאון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עקבו אחרינו

פרקים אחרונים

בואו לתמוך בנו

באתר מגזין חולה על כדורגל
החל מ-5$

נדאג להודות לכל תומך באופן אישי (בפודקאסט, בפוסטים, בכתבות המגזין)

דילוג לתוכן