חולה על כדורגל - המגזין

חולצות בלעדיות לרכישה

חולה על כדורגל הינו שותף של Classic Football Shirts – האתר המוביל בעולם לרכישת מוצרי כדורגל מקוריים!
קבלו לכמה המלצות שוות למוצרים נבחרים

לקראת קוסובו: העקביות שצריכה להפסיק בנבחרת

שקט ויהיה טוב? נבחרת ישראל צריכה להתעסק במה ששחשוב (קרדיט: ההתאחדות לכדורגל)
כוכב פריימיר ליג, כוכב צעיר בקבוצת הפיתוח מהטובות בעולם, קישור אגרסיבי ויצירתי, הגנה יציבה, צוות מקצועי שעבר תהליך ועוד... כל אלו חלק מנבחרת ישראל. אז מה כבר יכולה להיות הבעיה? רגע לפני המפגש החשוב מול נבחרת קוסובו - דניאל גלוזמן על ''ההרגל הישראלי'' של הכביסה המלוכלכת שבחוץ והגרוש ללירה, שחסר כדי שנבחרת ישראל תתרכז אך ורק במה שרלוונטי, ומה שלא - שיטופל בשקט.

הרקליטוס היה פילוסוף שפעל בסביבות סוף המאה ה-6 לפני הספירה, ואי שם, הוא סיפק ציטוט שיכול לתפוס כל אחד מאיתנו, או אולי סתם לשמש כמשפט לפוסט באינסטגרם: "שום דבר אינו קבוע ותמידי מלבד השינוי". אם נהרהר רגע במשפט, נסתכל במבט לאחור לאורך השתלשלויות האירועים בחיינו, ייתכן שנזדהה עם המשפט ונסכם שיש בו מן האמת, אך אם נשאל את נבחרת ישראל – שם דווקא קיימת קביעות בלא מעט גזרות

מעבר לעובדה שקיימת היעדרות של יותר מ-50 שנות בצורת מטורניר גדול (מלבד אחד ויחיד שבו כן הופענו), יש תחושה שבכל אירוע שבו הנבחרת נפגשת, אופטימי ככל שיהיה – תמיד יהיו סוגיות, פרשיות והמון רחש-בחש ברקע, נגיעה לפני שהנבחרת פותחת קמפיין כלשהו.  

שפיגלר. פעם היינו שם (קרדיט: צילום מסך ערוץ הספורט)

ב-22 באפריל 2022, לפני קצת פחות משנה מונה אלון חזן למאמן נבחרת ישראל הבוגרת, כשנה לאחר שהתחיל את תפקידו כמאמן הנבחרת הצעירה. על פניו – מינוי רציונאלי ומתבקש שמראה על תהליך סבלני: מאמן שמכיר את מערכת הנבחרות ונמצא בה משנת 2008 (אז החל לאמן את נבחרת נערים ב'), פילוסופיית משחק יוזמת והתקפית, היכרות ארוכת טווח עם השחקנים שאיתם עבר כברת דרך ואמונה בצעירים – המון אלמנטים שחסרונם היה מורגש בנבחרת ישראל, בלשון המעטה.


מוזמנים להאזין לפרק 180 של חולה על כדורגל – הפודקאסט לקראת פתיחת הקמפיין של הנבחרת והכנה לצמד המשחקים מול קוסובו ושוויץ. הפרק בהשתתפות גיל קנל, דניאל גלוזמן ויוסי עדני:


 

התהליך שהחל חזן אי שם בשנת 2008 עם ילדים בני 15 הגיע לדמויות המובילות של הכדורגל הישראלי, והמציאות הוכיחה שתהליכים וסבלנות – משתלמים: ב-24 בספטמבר 2022, אלון חזן מסיים את הופעתו הרביעית כמאמן נבחרת ישראל, וסוגר ארבעה משחקים ללא הפסד – שני ניצחונות ושתי תוצאות תיקו שקטפו לחזן וחניכיו כרטיס לפלייאוף העלייה ליורו 2024, משחק דרמטי נגד אלבניה שניפץ את הסטיגמה המתמשכת שבה תמיד נספוג שער בדקות הסיום ונפסיד יתרון, ובעיקר, המון תקווה ואופטימיות להמשך. 

 

אלא שאז, הקביעות שעליה דובר בהתחלה, מכה שוב בנבחרת – התעסקויות חוזרות ונשנות בסאגות כאלו ואחרות על רקע תחילתו של קמפיין, לא משנה כמה מבטיח הוא נראה מקצועית. תחילה – ערן זהבי עם סיפור החדר, לאחר מכן דיא סבע מצטרף לארסנל הסוגיות, וגם מוחמד אבו פאני, באלגנטיות, קיבל כותרת או שתיים.  

 

האצבע המאשימה לא מופנית כלפי אף אחד מהצדדים, הרי בסופו של יום מדובר במעין "יכולת ישראלית" שחוזרת על עצמה ברוב מפגשי הנבחרת – התעסקות באלו שזומנו מול אלו שלא, במשחקי כבוד, אגו… בקיצור, לא חסר. לזכותם של אלון חזן ויוסי בניון ייאמר – הגרף של הנבחרת מאז ציוותם יחד, נמצא בעלייה בלא מעט אספקטים שבהם לכל היותר היה מישורי למשך שנים ארוכות, שלא נאמר היה בירידה מתמדת. ובכל זאת, חסרה הגושפנקה הזו, הגרוש ללירה, או בשפת הכדורגל – הרגל המסיימת, שתדחק את הכביסה המלוכלכת מחוץ לסדר היום של נבחרת ישראל. 

בניון וחזן. שינוי חיובי בהמון אלמנטים (קרדיט: יותם רונן, ספורט 1)

השנה היא שנת 2023. מעטים זוכרים מתי, אם בכלל, לנבחרת היה סגל כזה – צעיר, מוכשר, מאוזן ובעיקר – בעל הזדמנות אדירה להעפיל לטורניר גדול לאחר שהנבחרות הצעירות שלנו הקדימו, ועשו קצת רעש באירופה. הסיטואציה המקצועית שבה נמצאת הנבחרת כיום צריכה לדחוף אותנו עוד צעד אחד קדימה – בפן הניהולי: להפסיק את ההתעסקות בטפל, ולדעת לנהל אותה בשקט, בלי שתהפוך לנושא המרכזי, משם – התוצאות יגיעו. נקווה שכבר ממחר. 

מנור חוגג. הזדמנות חריגה (קרדיט: ההתאחדות לכדורגל בישראל)

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עקבו אחרינו

פרקים אחרונים

בואו לתמוך בנו

באתר מגזין חולה על כדורגל
החל מ-5$

נדאג להודות לכל תומך באופן אישי (בפודקאסט, בפוסטים, בכתבות המגזין)

דילוג לתוכן