חולה על כדורגל - המגזין
בן 27 מבאר שבע. סטודנט לתקשורת ופוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן גוריון. כדורגל זו אהבה גדולה, בפרט לברצלונה ומכור לפוטבול מנג'ר מ-2010. מוזמנים לעקוב אחריי בטוויטר.

חולצות בלעדיות לרכישה

חולה על כדורגל הינו שותף של Classic Football Shirts – האתר המוביל בעולם לרכישת מוצרי כדורגל מקוריים!
קבלו לכמה המלצות שוות למוצרים נבחרים

בירושלים הבנויה: סיפורו של מאמן צעיר בדרך לטופ – פרק 5

קרדיט: עידו סלע
הפרק החמישי בסיפור של עוז אשכנזי, מאמן ישראלי צעיר בפוטבול מנג'ר, שחולם להיות בבמות הגדולות ביותר בכדורגל. בפרק הזה נגלה איזה פרצופים חדשים ינחתו בבירה והאם הם יהיו משמעותיים היישר מהדקה הראשונה על המגרש. בנוסף, נפגוש את הפועל ירושלים בקרב על העיר ולא רק פעם אחת, נצליח לצבוע את ירושלים בצהוב, וכמה יגמר המשחק מול נתניה? כל התשובות לפניכם

לכל הפרקים הקודמים בסדרה

אני חושב שאף אחד מאיתנו לא ציפה לכזו עונה. אנחנו מצליחים למצב את עצמנו כקבוצה חזקה מאוד שאולי גם תיאבק על האליפות בסופו של דבר. עד כה אנחנו עם 22 שערי זכות ועם שמונה שערי חובה בלבד. כלומר ההגנה שלנו מצליחה לעמוד בלחץ ולשמור על שערים נקיים. הרכישה של ג'וש כהן מסתמנת כחשובה מאוד ומאפשרת לנו לשחק את המשחק שלנו בצורה חופשית. מבחינה התקפית אני לא חושב שציפיתי לפחות. יש לנו צמד חלוצים זרים שציפיתי מהם להמון. מיירון ג'ורג' די מתקשה לעמוד בציפיות אבל כן כבש ובישל כמה שערים קריטיים מאוד בליגה. מנגד, פרד פריידיי מראה שיש על מי לסמוך. העובדה שהוא יודע לסיים עם שתי הרגליים שלו ועליון מבחינה פיזית מאפשרת לו לנער מעליו את הבלמים ולגרום לשוער להתבלבל בדרך לעוד שער.

אפרופו חלוצים, יום לפני המחזור נגד מכבי פתח תקווה נחת בשדה התעופה בן גוריון החלוץ אנדרה איו. הגנאי בן 33 ושיחק בקבוצות כמו מארסיי, סוונזי בפריימרליג, ווסטהאם ופנרחבצ'ה. בנוסף, הוא היה קפטן הנבחרת ורשם 112 הופעות עם 24 שערים. לאחרונה שיחק בנוטינגהאם פורסט ושוחרר לאחר שרשם שמונה הופעות ושער אחד בליגה האנגלית. הוא יגיע למשחק מול פתח תקווה ויתרשם מהמועדון. במקביל ייערך מו"מ בין סוכנו לבין המועדון בתקווה שהוא יהפוך לשחקן בית"ר ירושלים. בנוסף, יש מו"מ מתקדם מול בלם אנגלי בשם ג'ק סימפסון ששוחרר מקרדיף. בן 27 עם רגל שמאל שגדל בבורנמות' ורשם במדיה 20 הופעות. מדובר בבלם 1.86 עם יכולות טכניות טובות מאוד ביחס לעמדה שלו כדי לחזק את ההגנה ולעזור בבילד אפ.

הפרופיל של ג'ק סימפסון (Football Manager 2024)

על הדשא המצב אחר. אנחנו מבינים שמכבי פתח תקווה תבוא להסתגר, תחכה מאחור ותנסה לעקוץ עם עידן טוקלומטי ואנאס מחאמיד שיחכו מקדימה לכדורים ארוכים בשביל להביך את ההגנה שלנו. הם ככל הנראה יעלו עם חמישה בהגנה ושני קשרים אחוריים. לעבות את ההגנה והקישור. מקדימה יחכה קשר התקפי ושני חלוצים כדי לייצר מצבים מכדורים ארוכים. לכן, אני אמשיך במערך הרגיל שלי כדי ללחוץ אותם לאחור, לשחק בצורה סבלנית עם שחקנים מקדימה בתקווה לתת את השער הראשון מהר ולפתוח את המשחק. אם פריידיי ימשיך לתת את התפוקה שלו אנחנו גם נצליח לעשות את זה.

ההרכבים למשחק נגד מכבי פתח תקווה (Football Manager 2024)
 • דקה 2: כדור חוץ למכבי פתח תקווה מצד ימין. טל בן חיים לוקח את הכדור ומוסר ליונתן טפר שעושה דאבל פס עם בן חיים ומרים את הכדור מקצה הרחבה. טוקלומטי מחכה ברחבה, גובר על הבלם שלו ונוגח פנימה. 1-0. התסריט הכי גרוע שיכול להיות, עכשיו הם יסתגרו עוד יותר במטרה לשמור על היתרון.
 • דקה 4: הכדור אצל הינדי באגף שמאל ליד קו החצי. יש לו שטח והוא מתקדם עם הכדור. בסופו של דבר הוא מוצא את עידן טוקלומטי שנכנס לאגף. החלוץ הצעיר מסתנן לרחבה, רואה את אנאס מחאמיד מחכה בעמדה נוחה, מוסר לו את הכדור וזה 2-0. מה קורה פה?! איך אנחנו סופגים שני שערים בארבע דקות! אנחנו חייבים להתעורר!
 • דקה 31: אנחנו בדקות טובות יותר ומצליחים ללחוץ את פתח תקווה במטרה לתת את הראשון שיביא תקווה להוציא מהמשחק הזה משהו. כדור קרן, שוב תרגיל שלנו. אדי גוטליב מחכה בקצר לשמור על הכדור ולהרים אותו ברגל שמאל. בחירה קצת משונה אבל מסתבר שהניסוי עובד. הכדור מוגבה ופוגש את הראש של פרד פריידי! 2-1! גול חשוב מאוד, מקווה שנמשיך את המומנטום.
 • דקה 32: טרזי תומא עם הכדור סמוך לרחבה. מוסר את הכדור לביטון בצד ימין שמתחיל דריבל מטורף, משאיר שני שחקנים מאחור ובועט מזווית חדה לשער והכדור נהדף לצד שמאל. שם מחכה טימו מוזי שבועט וולה היישר אל הרשת 2-2! אני לא מאמין!! חזרנו למשחק מאוד מהר ועכשיו חזרנו לנקודת ההתחלה – חייב לנצח את זה. בחדר ההלבשה אני מבהיר להם שתחילת המשחק זה משהו שאני לא יכול לקבל. מילא שער אחד אבל שניים זה משהו שעובר כל גבול. אנחנו חייבים להיות יותר עירניים. מנגד, אני מאוד שמח שהצלחנו לחזור למשחק מהר ובצורה חדה. אני מבצע חילוף במחצית ועדי יונה נכנס במקום מיירון ג'ורג'. שועה מוסט לעמדת החלוץ.
 • דקה 56: אנחנו בשליטה מוחלטת. אני מבצע עוד חילוף ומכניס את אוראל דגני במקום אורי דהן שהיה במשחק פושר. פתח תקווה הולכת אחורה ומנסה לצאת למתפרצות בלי הצלחה. כדור קרן של ירדן שועה, עדי יונה מחכה קרוב. יונה מקבל את הכדור ומוסר אותו חזרה לירדן שועה שמוסר אחורה אל אוראל דגני שנמצא על סף הרחבה. הבלם מוסר מהר אל טימוטי מוזי שבועט בצורה חדה וכובש שער מדהים. 3-2! המהפך הושלם וטימו לא מפסיק להראות שיש לו המון כדורגל.
 • דקה 72: מכבי פתח תקווה לא במשחק ומייצרת מעט מאוד מצבים. בשלב הזה אני מבצע עוד שלושה חילופים. מורוזוב נכנס במקום בן ביטון, יובל אשכנזי במקום תומא ואופיר קריאף במקום דני הוצ'קו. זרגרי מנסה למצוא שחקן התקפה בכדור ארוך אבל הכדור נעצר אצל הוצ'קו שמוסר את הכדור לסורו שנמצא משמאלו. סורו מבצע דריבל מעולה בין שני שחקני הגנה, חודר לרחבה בצעד מהיר ובועט לפינה הרחוקה וזה 4-2! עשינו את זה, הלכה למעשה ניצחנו את המשחק כבר בשלב הזה. ידעתי שלפתח תקווה אין את הכלים לחזור מזה וכך היה. שניר לוי שורק לסיום.
סיכום המשחק נגד מכבי פתח תקווה, ניצחון חשוב (Football Manager 2024)

עוד משחק, עוד ניצחון. המורל בשמיים ואנחנו מבינים שיש לנו באמת קבוצה מעולה. החמאתי לשחקנים ובמיוחד למוזי שממשיך להראות שיש על מי לסמוך. הוא התחיל את העונה בעמדה שהוא לא מכיר והיה בה מעולה, העברתי אותו לעמדה אחרת וגם שם הוא מצליח להפציץ. נדמה שלא חשוב איפה אשים אותו הוא ישאיר את הלב על המגרש יחד עם בישול או שער. בנושא אחר – מיגל סילבה התבקש למצוא קבוצה היות והוא איבד את המקום בהרכב ותופס משבצת של זר. בנוסף, אחרי מו"מ עיקש אנדרה איו חתם על חוזה לעונה אחת בבית"ר ירושלים עם אופציה לעונה נוספת. בעקבות המהלך הזה, מיירון ג'ורג' הוקפא והתבקש למצוא לעצמו קבוצה אחרת. לא מדובר בשחקן רע אלא כזה שלא מתאים לשיטת המשחק שלי. הוא לא יודע ללחוץ כראוי ויותר מסתמן כחלוץ קלאסי שמחכה לכדורים שיגיעו אליו. לצערי גם במצבים כאלה הוא לא תמיד ידע לשים את הכדור ברשת. יחד איתו גם חתם ג'ק סימפסון על חוזה לשנתיים ויחזק את ההגנה שלנו שצריכה את זה, בטח לפי המשחק האחרון.

איו אחרי עוד שער במדי סוונזי, בתקווה שיחגוג גם במדים שלנו (קרדיט: האתר הרשמי של סוונזי)

יצאנו לפגרה של שבועיים. אנחנו די על הגל והפגרה יכולה לקטוע את הדבר הזה. נורא קשה להישאר בקצב טוב כשאתה עוצר אבל אני משתדל להשאיר את השחקנים בפוקוס. כולם יודעים שיש כאן סיכוי למשהו יותר גדול ממה שבית"ר עשתה בשנים האחרונות. האוהדים מרוצים, ברק מרוצה ואני בכלל נמצא ברקיע השביעי. אני מתחיל לצבור את השם שלי כמאמן לגיטימי בליגת העל בתקווה שגם אצליח להביא קבלות ולא רק מחמאות. יחד עם החיזוק שקיבלנו לסגל אני הרבה יותר בטוח בעצמי. במידה והשידוכים האלה לא יצליחו – מדובר בחוזים קצרים שיתנו לנו את האופציה להתקדם הלאה ולהביא מחליפים במידה והשחקנים פה לא ישתלבו. אצל אנדרה איו ספציפית אי אפשר לוותר על הבאה של שחקן כזה. הוא שיחק ברמות הכי גבוהות והשחקנים הצעירים שלנו יכולים רק ללמוד ממנו.

המחזור הבא הוא נגד הפועל חיפה שנעצרה קצת אחרי פתיחת עונה טובה. מצד אחד ניצחון גדול על מכבי תל אביב בבלומפילד 2-1 ומנגד הפסדים לבני סכנין והפועל פתח תקווה. בארבעת המשחקים האחרונים שלה היא רשמה רק ניצחון אחד על הפועל תל אביב ותיקו בדרבי מול מכבי חיפה. מוחמד קמארה הוא החלוץ הבולט שלהם ואיתי בוגנים הוא מלך הבישולים. רוני לוי שידוע במשחק ההגנה הקשוח שלו פותח במערך 4-3-3 עם צמד בלמים זרים קישור דינמי ומוחמד קמארה אחד שמחכה ליד הרחבה. אם נצליח לנטרל את קמארה ולמנוע מהמגינים, במיוחד דור מלול שלא נהיה צעיר יותר, לעלות קדימה בכדי להרים כדורים לרחבה אז מצבנו יהיה טוב. אני מחליט לפתוח עם אנדרה איו בהרכב כדי לתת לו לתפוס מעט קצב משחק אחרי שהוא לא ראה דשא תקופה ארוכה. ג'ק סימפסון יחכה על הספסל לבכורה שלו.

 • דקה 15: טימו מוזי עם הכדור באגף שמאל, שומרים עליו שחקנים ובכל זאת הוא מצליח למסור כדור לסורו. סורו מרים את הראש ורואה תנועה מעולה של פריידיי ומוסר לו כדור עומק. הניגרי משאיר את מאיומבו, הבלם של הפועל חיפה מאחור, בועט מזווית קשה ומכניע את יואב ג'רפי. 1-0 מהיר, פתיחה מעולה למשחק. עכשיו לא תהיה ברירה להפועל חיפה והיא תהיה חייבת לצאת קדימה ולתת לנו שטחים לשחק בהם.
 • דקה 44: פליפה סנטוס חוטף את הכדור ומנסה למצוא את קמארה בכדור ארוך אבל אדי גוטליב קורא מעולה את המסירה, חוטף את הכדור ומוסר למוזי. מוזי רץ עם הכדור לכיוון הרחבה ומתרחק מהקו. מוסר את הכדור לתומא שמעיף בנגיעה לאיו שברחבה. הרכש החדש שלנו מיישר אל ירדן שועה שכובש. 2-0! רגע, ה-VAR מתערב. יש בדיקה לנבדל אפשרי של אנדרה איו. בסופו של דבר השער נפסל והתוצאה נשארת 1-0, זו גם תוצאת המחצית. הופעה טובה שלנו, אנחנו מנטרלים לגמרי את הפועל חיפה והצלחנו לעלות ליתרון. עכשיו חשוב להביא את השער השני ולסגור את המשחק.
 • דקה 55: אני מבצע שני חילופים, אנדרה איו יוצא ובמקומו נכנס עדי יונה וג'ק סימפסון עולה להופעת בכורה במקום אדי גוטליב.
 • דקה 76: מוזי מוסר את הכדור אל עדי יונה שמוסר לאחור אל סורו. סורו מוסר בחזרה אל עדי יונה שמתקדם באין מפריע לרחבה, בועט כדור שפוגע בשחקן הגנה של הפועל חיפה ומטעה את ג'רפי בדרך ל2-0! שער מעולה של הקשר שגדל אצלנו. בנוסף, צמד בישולים של איסמעילה סורו שמראה שהוא לא שם רק כדי לתקל אלא גם כדי לייצר שערים.
 • דקה 79: אני מבצע עוד שני חילופים. טרזי תומא יוצא ויובל אשכנזי נכנס במקומו. בנוסף, ירדן שועה יוצא ובמקומו נכנס יואב תומר. בסופו של דבר הצלחנו לשמור על התוצאה הזו עד לסיום. עוד משחק ללא הפסד ויותר חשוב מזה, עם ניצחון.

 

סיכום המשחק נגד הפועל חיפה (Football Manager 2024)

אני כבר מעבר לשלב שבו אני רוצה שמישהו יצבוט אותי כדי לבדוק אם אני בחלום – המציאות עולה על כל דמיון. ברוב המשחקים אנחנו מחזיקים בכדור כמעט 60 אחוזים מהזמן. מצליחים להעביר הרבה מסירות ובאופן כללי מכתיבים את הקצב של המשחק. במחזור הבא מחכה לנו דרבי מול הפועל ירושלים ואם אצליח לנצח בדרבי הראשון שלי זה יהיה מעל ומעבר לכל הציפיות שהיו לי בתחילת העונה. כמו כן, החתמנו חלוץ ברזילאי צעיר בן 18 בשם סמואל רייס ששוחרר מויטוריה הברזילאית. מדובר בחלוץ פיזי, שיודע לסיים בצורה טובה ובעל טכניקה טובה. הוא צריך לשפר את קבלת ההחלטות שלו אבל התכנון הוא לתת לו לשחק עם קבוצת הנוער שלנו כדי לבחון אותו שם ולעלות אותו לקבוצה הבוגרת כשהוא יתאקלם בצורה מלאה. מקווה שנוכל להרוויח ממנו מקצועית וכלכלית בהמשך. אבל לפני הכל, אנחנו מתקרבים לסיבוב הראשון בגביע המדינה, סיבוב ח', והוגרלנו נגד הפועל ירושלים משמע שני דרבים האחד אחרי השני, שיהיה לנו בהצלחה.

הפרופיל של רייס במשחק (Football Manager 2024)

משחק החוץ נגד הפועל ירושלים מעסיק מאוד את התקשורת והאוהדים. לא עוד משחק רגיל, לא רק עוד שלוש נקודות. יש כאן משחק על כבוד ועל עיר שלמה. זיו אריה שהעמיד קבוצה צעירה מאוד די מתקשה לקחת נקודות העונה. עד כה הם ניצחו רק פעמיים מול סכנין ומול חדרה. ושתי תוצאות תיקו נגד מכבי פתח תקווה והפועל תל אביב. הקבוצה מקטמון בדרך כלל עולה במערך של 4-3-3 עם קישור אגרסיבי מאוד שתפקידו בעיקר למנוע מהקבוצה היריבה להתקדם קדימה. על תקן השחקן שיכול לאיים עלינו מאוד זה אופק ביטון שהגיע מהפועל תל אביב וידוע ביכולת שלו להגיע מקו שני לרחבה ולתת את השער (לרוב זה קורה בדקות הסיום). סדריק דון, קפיטה וילה דוין הם הזרים היותר משמעותיים של הפועל ירושלים ומהם צריך להיזהר. הפעם אני מחליט לפתוח עם שני שחקני הרכש החדשים שלנו, סימפסון ואיו. גם יובל אשכנזי הולך לפתוח בקישור בכדי לתת עוד נפח התקפי לקישור שלנו.

ההרכבים בדרבי, שיהיה לנו בהצלחה (Football Manager 2024)

זיו אריה החליט להפתיע אותי ולעלות עם מערך שונה ממה שתכננו 4-2-3-1 עם אופק ביטון מתחת לחלוצים. דבר שמתיישב מעולה עם המערך שלנו כי אז זה מאפשר לנו שליטה מוחלטת בקישור באמצע המגרש וסיכוי גבוה להגיע להרבה יותר מצבים מסוכנים.

 • דקה 45: אנחנו שולטים במשחק, מגיעים להמון מצבים ורק בזכות אדליי הפועל ירושלים נשארת במשחק. עם העלייה למחצית השנייה אני מבצע שני חילופים: פרד פריידיי יורד ובמקומו עולה עדי יונה כשירדן שועה הופך לחלוץ. בנוסף, בן ביטון נכנס במקום מורוזוב שלא הצליח לבוא לידי ביטוי כמעט מאגף ימין.
 • דקה 69: ירדן שועה מקבל את הכדור ומתחיל ריצה לעבר השער, הוא נכנס לרחבה ומתוקל בחריפות על ידי אשטה. השופט שקרוב לאירוע שורק בצורה חד משמעית לפנדל. אחרי בדיקה קצרה של ה-VAR הפנדל אושר. אנדרה איו ניגש לקחת את הפנדל, לוקח נשימה ארוכה, כמה צעדים לכדור ובעיטה חדה וחזקה שמאלה. 1-0! אחרי שהיינו מתוסכלים מאוד מזה שאף כדור לא נכנס פנימה – הסכר נפתח.
 • דקה 74: שלושה חילופים נוספים, אדי גוטליב נכנס במקום סימפסון שרשם משחק סולידית, טרזי תומא נכנס במקום יובל אשכנזי ויואב תומר נכנס במקום ירדן שועה. בסופו של דבר השופט שורק לסיום, 1-0 עם ניצחון קטן גדול בדרבי.

 

הניצחון החשוב שלנו בדרבי (Football Manager 2024)

דרבי אחד הצלחנו לנצח, עכשיו מחכה לנו עוד אחד. לשחק נגד אותה קבוצה פעם אחר פעם יכול להיות מאוד קשה, קצת כמו לבעוט שני פנדלים לאותו שוער. אריה הוא מאמן מעולה והוא יכול ללמוד מהמשחק האחרון ולנסות לנטרל אותנו בכדי לעבור לשלב הבא בגביע. אנחנו רוצים את כל התארים האפשריים כל הזמן ולכן חשוב לי מאוד שנצליח לעלות שלב. אני מחליט לבצע מעט רוטציות בכדי לחלק עומסים. דן עזריה יפתח במשחק הבא במקומו של דני הוצ'קו בעמדת הקשר האחורי. כמו כן, עדי יונה יפתח כמספר 10 מאחורי שני החלוצים וירדן שועה יפתח כחלוץ לצידו של פריידיי, כל שאר ההרכב יהיה דומה למשחק שעבר. ההרכב והמערך של הפועל ירושלים יישאר זהה.

ההרכבים למשחק הגביע, בהצלחה לנו (Football Manager 2024)
 • דקה 24: כדור חוץ של הפועל ירושלים באגף שמאל קרוב לרחבה, יאו מוסר את הכדור לקפיטה שמחזיר ליאו. המגן הימני מזהה את התנועה של קפיטה שמצליח לבעוט לפינה הקרובה ולהכניע את ג'וש כהן בדרך ל1-0. גול מיותר שספגנו בגלל חוסר ריכוז. לא רק השער, משחק התקפי מאוד אנמי והקבוצה נראית מאוד רדומה. זו גם תוצאת המחצית הראשונה. אני בהפסקה נוזף בשחקנים, אין סיכוי שאנחנו עפים עכשיו בגביע, בטח שלא מול הפועל ירושלים. העיר הזו חייבת להישאר צהובה.
 • דקה 45: בצעד די דרסטי עם העלייה למחצית השנייה אני מחליט לבצע ארבעה חילופים: סימפסון יוצא ובמקומו נכנס אדי גוטליב, קלטינס נכנס במקום דן עזריה, טרזי תומא במקום סורו ופרד פריידיי עולה במקום עדי יונה, ירדן שועה משחק כרגע מאחורי החלוצים.
 • דקה 73: התעוררנו, אנחנו נראים הרבה יותר טוב אבל הכדור מסרב לפגוש את הרשת. אני מבצע את החילוף האחרון, יואב תומר נכנס במקום אנדרה איו שלא מצליח עדיין לבוא לידי ביטוי עם שער שדה ראשון.
 • דקה 87: טימו מוזי מוצא את ירדן שועה עם פס קצר. שועה רץ לבד עם דריבל חכם מאוד עד לקו, מוציא כדור רוחב שאליו מגיע יואב תומר שדוחק את הכדור פנימה. 1-0! עדיף מאוחר מאשר אף פעם, אני קורא לשחקנים להמשיך ללחוץ אותם חזק במטרה להביא את השני ולא להיכנס להארכה.
 • דקה 90+2: תומא עם הכדור באגף שמאל, מוסר את הכדור לאשכנזי שמוסר למוזי. מוזי עושה דאבל פס ברחבה יחד עם יואב תומר ומגיע אל קצה הרחבה משם הוא משחרר בעיטה חזקה ומסובבת לעבר הפינה הרחוקה וזה בפניםםםםםם!!!! 2-1!!! הצלחנו לעשות את זה, משחק עם המון מצבים והרבה חוסר מזל מסתיים בצורה הכי מתוקה שיש. דרבי שני ברציפות עם 3 נקודות וסיבוב נוסף בגביע המדינה. עשינו את זה. השופט שורק לסיום והקהל באקסטזה.

 

סיכום משחק הגביע, ירושלים שוב צהובה (Football Manager 2024)

"הלילה לילה לילה, שמחה גדולה הלילה" המשפט שמסביר בצורה הכי טובה את החגיגה שהייתה בחדר ההלבשה. משחק לא גדול שלנו בשום צורה אבל התוצאה בסוף היא זו שקובעת ושם עשינו את זה ובגדול. מתחנו את האוהדים עד הרגע האחרון אבל מי שהיה במגרש חזה באחד הגולים היפים שלנו בעונה הזו שכבש אותו שחקן שהיה נראה כמו שחקן שולי ומוכיח כל פעם מחדש שהוא יודע להופיע במאני טיים ולתת את האקסטרה הזה בכדי להביא לנו נקודות וניצחונות. אנחנו עומדים על עשרה משחקים רצופים שבהם לא הפסדנו עם שתי תוצאות תיקו בלבד. אבל כמו תמיד מחכה לנו מחזור נוסף בפתח, הפעם מול מכבי נתניה ואנחנו צריכים להיות מוכנים לעוד אתגר לא פשוט.

מוזי בפוזה מוכרת העונה, חוגג (קרדיט: אלן שיבר)

העונה של מכבי נתניה מאוד לא יציבה. היא לא מצליחה לייצר יותר משני ניצחונות רצופים. בחמישה משחקים האחרונים היא מנצחת שלוש פעמים, בין היתר את מכבי חיפה. ומפסידה פעמיים הפועל פתח תקווה וסכנין. כלומר, היא יכולה במחזור אחד לנצח את אחת מהקבוצות החזקות ביותר בליגה ומנגד להפסיד לשתי קבוצות שמתחרות במקרה הטוב על הפלייאוף העליון. נתניה שמשחקת בדרך כלל 4-3-3 עם קישור דומיננטי מאוד עם איתן אזולאי, בוריס אינו ואביב אברהם או מקסים פלקושצ'נקו. וחלק התקפי מפחיד מאוד עם שבירו, זלטנוביץ' ובילנקי. בארבעה משחקים ההגנה של נתניה סיימה עם שער נקי, לא נתון מעודד מבחינתם בתקווה שאנחנו לא נאפשר להם לעשות את זה בפעם החמישית. אנחנו עולים עם ההרכב הכי חזק שלנו כאשר ירדן שועה חוזר לעמדה המקורית שלו מאחורי החלוצים ואנדרה איו בחוד יחד עם פריידיי.

ההרכבים למשחק נגד מכבי נתניה (Football Manager 2024)
 • דקה 45: מחצית מאוד שקולה, אנחנו לא קיימים התקפית וגם מכבי נתניה לא. אני מבצע חילוף עם פתיחת המחצית השניה ואנדרה איו יוצא לאחד עוד משחק פושר ועדי יונה עולה לשחק. אני אומר לשחקנים שעברנו שני משחקים מאוד קשים מבחינה מנטלית אבל אין סיבה שלא נצליח לנצח גם פה. אנחנו יכולים לעשות את זה.
 • דקה 78: מכבי נתניה התעוררה ואנחנו עודנו בתרדמת. ההתקפה לא מתפקדת והקישור מאוד אנמי. עם זאת, מבחינה הגנתית אנחנו עושים את העבודה. אני מבצע חילוף משולש בשלב הזה של המשחק: יואב תומר נכנס במקום פריידיי שרושם יום די רע במשרד, טרזי תומא במקום הוצ'קו אבל סורו יכנס לעמדת הקשר האחורי ותומא מקדימה ובן ביטון במקום מורוזוב. בסופו של דבר השופט שורק לסיום בתוצאה 0-0. מזה הרבה זמן לא הצלחנו למצוא את הרשת ויצאנו רק עם נקודה מול נתניה.

 

סיכום המשחק המאכזב מול נתניה (Football Manager 2024)

תוצאה מאכזבת מאוד, מעבר לעובדה שלא הבקענו גם כמעט ולא ניסינו וזה מה שיותר מעצבן אותי. קשה מאוד להיות 100 אחוז כל הזמן ואני מבין שזו ציפייה לא ריאלית. אבל אני רוצה שהקבוצה שלי תנסה, תהיה זו שרוצה יותר, חזקה יותר ואגרסיבית יותר. אני לא יודע אם הייתי כועס על משחק כזה בתחילת העונה אבל עם האוכל בא התיאבון. ההבנה שאנחנו לא עוד סתם קבוצה בליגת העל העונה, שיש לנו פה מרקם שהשלם גדול יותר מסך חלקיו מאפשר לנו להיות בעמדה שבה אנחנו יכולים ורוצים להיות קבוצה משמעותית בליגה, לא אותה בית"ר שאנחנו מכירים כבר שנים ארוכות. לא רוצים להיות בכותרות בגלל עוד מקרה גזעני או משהו בסגנון, אלא רק כדורגל ועדיף כדורגל טוב.

בפרק הבא מחכות לנו צמד התל אביביות והסיבוב הבא בגביע המדינה. מוזמנים להשאיר תגובה ולשתף. תודה רבה ושבוע טוב לכולם.


להאזנה לפרק ספיישל על מנג'ר 2024 עם איציק יעקובוב, רם אפטר ויוסי עדני:


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עקבו אחרינו

פרקים אחרונים

הכל מהשנה האחרונה


Warning: Undefined array key "icon" in /home/customer/www/kaduregel.com/public_html/wp-content/plugins/elementor/includes/widgets/icon-box.php on line 695

שתף

דילוג לתוכן