חולה על כדורגל - המגזין
בן 39, נשוי פלוס 2, ירושלמי מבטן ומלידה. כותב ומדבר על כדורגל. מאמן בכדורגל הישראלי מעל ל-16 שנה. בקיצור, חולה על כדורגל.

חולצות בלעדיות לרכישה

חולה על כדורגל הינו שותף של Classic Football Shirts – האתר המוביל בעולם לרכישת מוצרי כדורגל מקוריים!
קבלו לכמה המלצות שוות למוצרים נבחרים

יומנו של חולה על כדורגל #4

אתמול דחיתי הצעות משתי קבוצות. השיקול היה כלכלי וקר. אחת מהן ממש רציתי, השנייה פחות. מה שהנחה אותי היה נטו חשיבה מה עדיף לי מבחינה כלכלית. לא הייתה לי ברירה אחרת. לא יכולתי להרשות לעצמי לקחת משהו על עצמי שאני אמנם שלם איתו מקצועית ושיספק אותי, אבל לא ישתלם לי כספית.

כן זה השיקול בלהיות בכדורגל הישראלי. נטו קר מחושב. וזו הבעיה (אחת מהבעיות) בכדורגל הישראלי, אי אפשר באמת להתקיים ממנו וגם אם אתה נמצא בתוכו, אז אתה צריך משהו בנוסף לזה. אתה צריך איזו עבודה רגילה, קבועה, כזו של אנשים רגילים. קצת מבאס, אבל זה המצב.

יכול להיות שזה דבר ששמור למשוגעים לדבר, לחולים על כדורגל. וזו בדיוק הבעיה. עוד בעיה. הבעיה היא שיש אנשים שמוכנים לכך, לא דורשים נורמליות, לא דורשים יציבות. שיכולים לחיות בסביבה הלא היציבה הזו, שיכולים להסתדר גם בלי זה. אז מה איכפת להם להתפשר?

15 שנה אני בכדורגל הישראלי. 15 שנה שאני חי את חוסר היציבות הזו. יכול להיות שאם הייתי לוקח החלטות אחרות או מנסה דברים אחרים, אז לא הייתי פה. הייתי במקום יציב יותר, מקום טוב יותר. בכדורגל הכוונה. אבל יש גם דברים שלא תלויים בי. כאילו זה הענף. זו הסביבה שאני חי בה.

בתחילת העונה שעברה קיבלתי החלטה שאני לא הולך על כל הצעה. ויתרתי על הצעה שהייתה נשמעת מאוד מעניינת, אבל ויתרתי כי היא לא הייתה מספקת. כלכלית. העונה האחרונה הייתה היחידה מאז תחילת דרכי בכדורגל (אי שם ב-2007.. פייי, כמה זמן עבר?!) שלא עבדתי בשום קבוצה. לקחתי החלטה לא פשוטה, אבל רציתי לכבד את עצמי ואת הרזומה שלי. במהלך העונה קיבלתי עוד הצעה, מעליבה זו מחמאה בשבילה. נשארתי בבית.

לפני כחודש הצבתי לעצמי יעד – אם אני חוזר לקבוצה, אז זה בתור עוזר מאמן או אנליסט או שילוב כלשהו (ככה זה בכדורגל, אתה עושה כמה דברים במקביל). אם יהיו הצעות טובות, אני אקח. אם לא, אז לא. אז היו כמה דברים על הפרק וכעת שתי ההצעות האלו שדחיתי וזהו.

בינתיים זה המצב. אולי זה ישתנה ואולי זה לא. לכו אחרי החלום שלכם, אבל לא בכל מחיר. כי מה שחשוב זה מה שמציעים לך. אל תמעיטו בערככם, אתם שווים הרבה יותר ממה שמציעים. במיוחד בכדורגל הישראלי.

6 תגובות

 1. הבעיה שלהיות עוזר מאמן זה כמעט בהתנדבות מגיע לכל האימונים והשכר לא מכסה אפילו את הדלק גם אם אתה גר ממש קרוב למגרש.

  1. ההצעה הספציפית הזו הייתה קצת יותר, אבל בניכוי הכול, זה לא היה משתלם…

 2. איש יקר ,אתה יודע מה אתה שווה ולא מתפשר, דברים גדולים מחכים לך בהמשך, בהצלחה.

 3. אני מאמין שאם אתה אוהב את מה שאתה עושה, אתה בסוף תעשה את מה שאתה אוהב.
  זה לא אומר שיש קיצורי דרך, וזה לא אומר שאין פשרות.
  כשאתה רווק אתה יכול להתגמש אבל כשכבר יש משפחה וילדים יש גם שיקולים אחרים. אני מאמין שאחד כמוך ימצא בסוף את הנישה היציבה שלו, שהרבה אחרים ירצו להיות במקום שלך כשתגיע אל היעד. הם לא ידעו כמה מכשולים ויסורים היו בדרך, רק יחשבו כמה כסף אתה עושה או כמה עוקבים יש לך.
  בסוף זה אתה עם האשה והילדים. ואם הם אתך ואתם מאושרים אז כל השאר לא חשוב.
  אין לי ספק שתגיע רחוק, ואם זה לא באימון או אנאליטיקה, זה יהיה במשהו אחר שיתן ערך מוסף להרבה כדורגלנים ואנשים מהתחום.
  המון הצלחה.

  1. תודה רבה איש יקר! בעזרת השם ההצעה הזו גם תגיע. מעריך מאוד את המילים ולא יכול שלא להסכים איתן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עקבו אחרינו

פרקים אחרונים

הכל מהשנה האחרונה

בואו לתמוך בנו

באתר מגזין חולה על כדורגל
החל מ-5$

נדאג להודות לכל תומך באופן אישי (בפודקאסט, בפוסטים, בכתבות המגזין)

דילוג לתוכן