חולה על כדורגל - המגזין
בן 37, קיבוצניק. אוהד ליברפול ולצ'ה וחולה על כדורגל ומנג'ר.

חולצות בלעדיות לרכישה

חולה על כדורגל הינו שותף של Classic Football Shirts – האתר המוביל בעולם לרכישת מוצרי כדורגל מקוריים!
קבלו לכמה המלצות שוות למוצרים נבחרים

כדורים צהובים (ועוד): על המחאה היצירתית של האוהדים בכדורגל הגרמני

מעולם לא השתמשו בכזאת כמות בכדורי טניס. עוד מחאה בגרמניה (Credit: Getty Images)
הכדורגל הגרמני סוער, ולא, לא מדובר בניצחון המוחץ של באייר לברקוזן על באיירן מינכן והתבססותה בפסגת הבונדלסיגה, כשהקבוצה של צ'אבי אלונסו ממשיכה לנצח וזו של תומאס טוכל להפסיד. הסיבה: מחאת האוהדים כנגד הסכם המשקיעים החדש, שמאיים להפר את האיזון הקדוש שיש בכדורגל הגרמני. אי אפשר לדעת מי ינצח כאן, מה שבטוח הוא שהאוהדים לא מתכוונים לוותר בקלות

הכדורגל הגרמני סוער, ולא, לא מדובר בניצחון ה-0-3 המוחץ של באייר לברקוזן על באיירן מינכן לפני שבוע והתבססותה בפסגת הבונדסליגה, כשהיא ממשיכה לאחר מכן במסעה כבלתי מנוצחת העונה. גם לא המשבר של באיירן, שהפסידה לאחר מכן גם 1-0 אצל לאציו במשחק הראשון בשמינית גמר ליגת האלופות.

משחקה של הרטה ברלין נגד המבורג לפני שבועיים בבונדסליגה השנייה הופסק ל-32 דקות, הסיבה לכך הייתה שאוהדי האולטראס של הרטה החלו לזרוק כדורי טניס לדשא. השופט עצר את המשחק, בעוד המאבטחים והסדרנים מנסים ללא הצלחה לפנות את הכדורים הצמריים שמילאו את אזור הקרן בצהוב. לאחר תחנונים רבים המשחק חודש, אבל זו רק הייתה תחילתה של מחאה חדשה ויצירתית שכנראה אנחנו עדים רק לתחילתה. האוהדים בגרמניה אינם מתכוונים לוותר על מה שמבחינתם הוא פגיעה בשאלה הכי חשובה לאוהדים בכדורגל הגרמני – עד כמה הכדורגל שייך באמת להם?

שבוע לאחר כך היה תורם של אולטראס המבורג למחות כנגד הסכם המשקיעים החדש של מנהלת הליגות בגרמניה והם פרצו למשחק ונעלו את השערים עם מנעולים. הדבר שגרם למשחק להיעצר לדקות רבות עד שהצליחו לחתוך אותם ולאפשר את קיום המשחק.

שלשלאות על הקורות. גם אוהדי המבורג לא מתכוונים לוותר בשקט (Credit: Thomas KIENZLE / AFP/File)

הכדורים לא הפסיקו להיזרק גם בשאר המשחקים בליגה הראשונה, אוהדי אוניון ברלין השליכו וגרמו לעצירה קטנה, ואוהדי לברקוזן גיוונו וזרקו ממתקים במשחק העונה. אוהדי קייזרסלאוטרן לא מצאו כנראה חנות ספורט ובמקום כדורי טניס זרקו לימונים עם המסר: "המשקיעים של המנהלת עושים אותנו חמוצים."

בשישי בערב, במשחק בין קלן לורדר ברמן, אוהדי קלן זרקו לכר הדשא, בנוסף לכדורי הטניס, גם מכוניות על שלט והחלו אף להסיע אותן. במשחקה אתמול (שבת), אוהדי האנזה רוסטוק מהבונדסליגה השנייה, לקחו את המחאה עוד צעד אחד קדימה, על המכוניות הופעלו רימוני עשן בצבע כחול ולבן (צבעי הקבוצה), שהשתעשעו להן על כר הדשא לקולות העידוד והצחוק של הקהל המקומי, ואף עצרו את המשחק עד אשר הסדרנים השתלטו על העניין והצליחו לעצור את המכוניות.

על מה כל הבלאגן?

הכל מדובר בשאלה המהותית עד כמה מותר למשקיעים זרים להיכנס לכדורגל הגרמני? בדצמבר האחרון נערכה הצבעה בקרב 36 המועדונים המקצועיים בבונדסליגה הראשונה והשנייה לשאלה האם ניתן למכור חלק מזכויות השידור למשקיעים פיננסיים? התוצאה היתה צמודה והרוב הדרוש (שני שליש – 24 קבוצות) הושג בקושי.

מאז שהוכרזו התוכניות, האוהדים המתנגדים החלו למחות ולא מוכנים לוותר בקלות. הם חוששים שמשקיע חיצוני ישפיע לרעה על הכדורגל הגרמני וזה יכול להתבטא, בין היתר, בשינוי ימי המשחקים, שעות המשחקים והעתקת משחקים למדינות אחרות (כפי שקרה בסופר-קאפ הספרדי). בנוסף יש ביקורת על כך ששתי החברות הגדולות שהציעו להשקיע (CVC ו-Blackstone) יש "ידיים מלוכלכות בדם" בכך שהם ממומנים ע"י ערב הסעודית.

מה שהצית עוד יותר את הסכסוך היה שהתוצאה הצמודה של 24 מועדונים בעד הושגה מכיוון שהנציג של האנובר 96 – היזם ואיש העסקים השנוי במחלוקת, מרטין קינד, הסכים בניגוד גמור להחלטת המועדון – כלומר, המועדון הורה למרטין להצביע נגד, אך הוא לא ציית להם. האוהדים רואים זאת כהפרה של הכלל הקדוש 50+1. האוהדים דורשים הצבעה שניה ובטוחים שלאחר המחאה שלהם התוצאה תשתנה בהצבעה הזאת.

לא מתכוונים לשבת בשקט. אוהדי האנובר (Credit: Getty Images)

התומכים

המוחים לא אומרים אילו השלכות יהיו לדחיית העסקה וגם לא איך ניתן לייצר כסף בדרכים אחרות. יש קונצנזוס רחב בין המועדונים שהכדורגל הגרמני זקוק להזרמת כספים גדולה ומהירה אם הם לא רוצים להישאר מאחורי הליגה הספרדית או במיוחד הפרמייר ליג האנגלית שכבר תופסת פער עצום משאר הליגות באירופה. לשם כך, הליגה הגרמנית חייבת להזרים כספים חיצונים אם הם רוצים להישאר תחרותיים. בהינתן השקעה רחבה יש חשש שהכוכבים יעזבו גם לליגות האחרות ולא רק ללגיה האנגלית וישאירו את הקבוצות המקומיות כקבוצות "פיתוח" שחקנים.

איך זה ייגמר?

השיחות בין האוהדים למנהלת לא מוציאות עשן לבן. האוהדים לא מוכנים לוותר על הצבעה נוספת שתוביל לדעתם לביטול ההסכם. בינתיים כנראה והלחץ התחיל להשפיע וחברת Blackstone כנראה מושכת את הצעתה מה שמותיר את CVC כמשקיעה היחידה בזכויות השידור.

האוהדים גם לא מוכנים לוותר על המחאות במגרש, מה שאומר שתצפו לאלפי כדורי טניס צהבהבים שימלאו את המגרשים במשחקים הקרובים, מכוניות על שלט "צבעוניות" ואולי אף להפתעות חדשות. מעניין בטוח יהיה!

כדורי טניס ועוד. המחאה היצירתית של האוהדים הגרמנים (Credit: Getty Images)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עקבו אחרינו

פרקים אחרונים

הכל מהשנה האחרונה


Warning: Undefined array key "icon" in /home/customer/www/kaduregel.com/public_html/wp-content/plugins/elementor/includes/widgets/icon-box.php on line 695

שתף

דילוג לתוכן